Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Ile czołgów straciła Rosja od początku wojny?

Z najnowszych informacji Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych (IISS) wynika, że w ubiegłym roku Rosja straciła ok. 1120 czołgów oraz ok. 2000 pojazdów opancerzonych i bojowych wozów piechoty. Od początku wojny na Ukrainie jest to ponad 3000 czołgów oraz 5600 pojazdów opancerzonych i bojowych wozów piechoty.

czołg Rosja Ukraina
Ministry of Defence of Ukraine - https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/photos

W opublikowanej przez londyński think tank dorocznej analizie militarnego układu sił na świecie i wydatków na zbrojenia, "The Military Balance 2024", zwrócono jednak uwagę, że Rosja nadal ma w magazynach wystarczającą liczbę pojazdów opancerzonych niższej jakości, aby móc uzupełniać straty przez jeszcze około trzy lata.

Rosyjskie zapasy oznaczają, że Moskwa "może potencjalnie wytrzymać jeszcze około trzech lat ciężkich strat i uzupełnić czołgi z zapasów, nawet jeśli będą w niższym standardzie technicznym, niezależnie od jej zdolności do produkcji nowego sprzętu" - napisano w raporcie.

Jak dodano, Ukraina również poniosła poważne straty od czasu inwazji, ale zachodnie dostawy pozwoliły jej utrzymać stan liczbowy przy jednoczesnym podnoszeniu jakości sprzętu. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #wojna #czołgi #sprzęt

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo