Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rosjanie wciąż atakują z powietrza Awdijiwkę

Miejscowość - Awdijiwka - w obwodzie donieckim, pozostaje głównym punktem rosyjskich operacji na Ukrainie. Wojsko Putina kontynuuje ataki na południowo-wschodnich granicach miasta, gdzie trwają walki o poszczególne ulice. Taką informację przekazało dziś brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosja
fot. Mil.ru, - commons.wikimedia.org

W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni rosyjskie siły prawdopodobnie dokonały rotacji dodatkowych sił w sektorze Awdijiwki, zwiększając presję na ukraińskie pozycje w mieście, natomiast Ukraina nadal przeprowadza kontrataki, aby zapewnić, że główna droga zaopatrzeniowa pozostaje otwarta.

Dodano, że w ciągu ostatnich czterech tygodni rosyjskie samoloty taktyczne wystrzeliły około 600 sztuk kierowanej amunicji w kierunku ukraińskich pozycji. Rosyjskie samoloty zwiększyły liczbę wystrzeliwanej kierowanej amunicji z 30 do 50 dziennie w dniu 5 lutego, co stanowi wzrost o 66 proc. w ciągu dwóch tygodni. Zwrócono jednak uwagę, że rosyjskie myśliwce są zmuszane do wystrzeliwania amunicji z daleka ze względu na utrzymujące się zagrożenie ze strony ukraińskiej obrony powietrznej, co osłabia celność.

"Rosja niemal na pewno będzie kontynuowała presję ofensywną na tym obszarze w ciągu kilku najbliższych tygodni, wykorzystując taktyczne siły powietrzne do wsparcia swoich wysiłków"

– napisano.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #wojna #Wielka Brytania

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo