Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dziennikarz AFP zginął w Donbasie. Uczczono jego pamięć

W ukraińskiej stolicy odbył się dziś wieczór pamięci dziennikarza francuskiej agencji AFP Armana Soldina, który zginął 9 maja podczas rosyjskiego ostrzału w pobliżu miejscowości Czasiw Jar w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

Wieczór pamięci
Telegram.com/Tkachenko.UA
"Arman był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy dobrowolnie zgodzili się na przyjazd na Ukrainę (...). Oddał swoje życie, by miliony ludzi wiedziały, co tu się dzieje"

– powiedział prezes AFP Fabrice Fries..

Współpracownicy Soldina wspominali, że opowiadał o okropnościach wojny z Irpienia, Buczy, Chersonia, często bywał też na kierunku bachmuckim.

Soldin urodził się w 1991 roku w Sarajewie. Miał obywatelstwo Francji. Był w pierwszej grupie pracowników skierowanych przez AFP na Ukrainę po rozpoczęciu pełnowymiarowej rosyjskiej napaści. Od września mieszkał na Ukrainie i regularnie jeździł na linię frontu - pisze Ukrinform.

Jak poinformował minister kultury Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko, wskutek rosyjskiej zbrojnej agresji zginęło dotychczas 59 pracowników mediów z całego świata. 

W poniedziałkowym wydarzeniu, organizowanym przez AFP i Ukrinform, wzięło udział ok. 100 współpracowników i znajomych dziennikarza.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wojna #Ukraina #Rosja #AFP #dziennikarz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo