Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Chiny dostarczają Rosji broń?

Brytyjski i amerykański wywiad mają dowody na to, że Chiny już dostarczają, albo zamierzają dostarczyć Rosji śmiercionośną broń do wykorzystania przeciwko Ukrainie - przekazał brytyjski minister obrony Grant Shapps.

Rosja
fot. Mil.ru, - commons.wikimedia.org
"Dziś mogę ujawnić, że mamy dowody na to, że Rosja i Chiny współpracują nad sprzętem bojowym do wykorzystania na Ukrainie. Jak widzieliśmy podczas wizyty państwowej (Władimira) Putina w Pekinie i (jak pokazuje) 64 proc. wzrostu w handlu między Rosją a Chinami od czasu inwazji na pełną skalę, one wzajemnie się wspierają"

– powiedział Shapps w wystąpieniu otwierającym doroczną konferencję London Defence Conference.

Jak dodał, wywiady USA i Wielkiej Brytanii ujawniły, że "śmiercionośna pomoc płynie teraz lub będzie płynąć z Chin do Rosji i na Ukrainę".

"Myślę, że jest to znaczący rozwój sytuacji i powinniśmy być tym zaniepokojeni, ponieważ we wcześniejszych dniach tej wojny Chiny przedstawiały się jako mające łagodzący wpływ na Putina"

– mówił.

Shapps potwierdził, że Wielka Brytania podniesie wydatki na obronność z 2 do 2,5 proc. PKB i skrytykował tych członków NATO, którzy nie wypełniają ustalonego minimum.

"Są kraje, które cieszą się wolnościami i swobodami, jakie przynosi demokratyczne państwo. (...) Nie można po prostu na tym polegać i nie przyczyniać się do tego"

– mówił.

London Defence Conference jest poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa i obronności; w tym roku temat konferencji to "Odstraszanie: Budowanie zdolności do przeciwdziałania globalnym zagrożeniom". 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Wielka Brytania #Rosja #Chiny #Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo