Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ukraina wzmacnia granicę z Białorusią

Andrij Demczenko, rzecznik prasowy ukraińskiej Straży Granicznej, poinformował w niedzielę o kolejnych pracach na granicy z Białorusią, mających wzmocnić bezpieczeństwo tego odcinka. Ukraińska armia i służby bacznie obserwują ten kierunek, przypominając, że na Białorusi nadal znajduje się rosyjski personel wojskowy.

Ukraiński żołnierz
pixabay.com - pixabay.com

Cytowany przez ukraińską agencją Ukrinform Andrij Demczenko stwierdził, że obecnie ryzyko przeprowadzenia ataku na Ukrainę z terytorium Białorusi jest mało prawdopodobne, jednak należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w kontekście obecności tam rosyjskich żołnierzy. 

Kierunek białoruski jest dla Ukrainy priorytetowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Na szczęście, po drugiej stronie granicy nie odnotowuje się obecnie działań, które stwarzałyby zagrożenie dla Ukrainy. Poza tym Rosja nie posiada wystarczającej liczby swoich jednostek i sprzętu na Białorusi do przeprowadzenia drugiej inwazji. Białoruś jednak w dalszym ciągu wspiera kraj agresora, dlatego umacniamy całą linię graniczną i monitorujemy sytuację. 

– wskazał Demczenko.

Równocześnie Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały, że na terytorium Białorusi nie ma obecnie wrogich sił uderzeniowych, ale rosyjski personel wojskowy nadal pozostaje w tym kraju. 

Według danych, zebranych przez niezależnych dziennikarzy śledczych, obecnie na Białorusi może przebywać ok. 2 tys. rosyjskich żołnierzy.

Również szef obwodu wołyńskiego Jurij Pohulajko poinformował przed kilkoma dniami o budowie umocnień na granicy z Białorusią. 

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #granica #Białoruś #wojna #wojsko #umocnienia #atak

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo