Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Stan Roberta Fico. "Komunikuje się z otoczeniem"

Stan rannego w zamachu premiera Słowacji Roberta Ficy jest stabilny; pacjent komunikuje się z otoczeniem, a parametry wskazujące na stan zapalny spadają - poinformował w poniedziałek w komunikacie szpital uniwersytecki w Bańskiej Bystrzycy.

Robert Fico
By EU2017EE Estonian Presidency - Tallinn Digital Summit. Welcome dinner hosted by HE Donald Tusk. Arrivals, - CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91607220

W komunikacie dyrekcja szpitala podała, że rano zebrało się konsylium lekarskie oraz że szef rządu pozostaje pod opieką lekarzy ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Odczytano to jako potwierdzenie wcześniejszych informacji, że stan rannego obecnie uniemożliwia jego ewentualny transport do Bratysławy.

O stanie zdrowia Ficy od poniedziałku mają informować już tylko lekarze ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Codzienne konferencje prasowe wicepremiera i ministra obrony Roberta Kaliniaka w tej sprawie skończyły się w niedzielę.

Słowacki premier został postrzelony 15 maja w mieście Handlova, gdzie na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się rząd. Do Ficy kilka strzałów oddał 71-letni Juraj C. Jego czyn został uznany za motywowany politycznie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Słowacja #Robert Fico

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo