Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Jak „kulturowo ubogacono” Belgię? Skala prokuratorskich spraw o podłożu terrorystycznym poraża

Oto dramatyczne w skutkach efekty „kulturowego ubogacania” Belgii. Z najnowszych ustaleń wynika, że od początku roku belgijska prokuratura wszczęła już 189 spraw związanych z terroryzmem. Oznacza to, że średnio śledztw dotyczących działań terrorystów jest ok 23 miesięcznie. Wymiar sprawiedliwości stwierdza, że obecnie nie widzi żadnego spadku zagrożenia terrorystycznego.

print screen; YouTube

Jak się okazuje w 2015 roku, kiedy wielu islamistów z belgijskimi paszportami wyruszyło na dżihad do Syrii, prokuratura federalna otworzyła 313 postępowań, czyli 26 miesięcznie. W zeszłym roku było ich co miesiąc 22.

Prokuratura federalna, która ściga przestępstwa terrorystyczne w całej Belgii, na podstawie prowadzonych spraw twierdzi, że zagrożenie terrorystyczne nadal pozostaje duże. Odzwierciedla to obowiązujący w kraju alert, który jest utrzymywany na wysokim, trzecim poziomie w czterostopniowej skali.

W prokuraturze federalnej pracuje obecnie 32 prokuratorów, z czego 12 zajmuje się wyłącznie ściganiem terroryzmu. Od stycznia 2015 roku doprowadzili oni do postawienia przed sądem 289 terrorystów.

W toku jednego ze śledztw udało się ustalić miejsce składu broni terrorystów. W garażu w brukselskiej dzielnicy Anderlecht znajdował się potężny arsenał oraz istna kolekcja policyjnych mundurów i sygnalizatorów świetlnych montowanych na samochodach.

Śledczy nie mają wątpliwości, że wykrycie magazynu z bronią we współpracy ze służbami bezpieczeństwa przyczyniło się do udaremnienia planowanego przez terrorystów zamachu na dużą skalę.

Wśród 189 nowych dochodzeń w tym roku są sprawy różnej wagi. Z ustaleń prokuratury wynika, że terroryści działający na terenie Belgii są coraz młodsi, a także, że coraz więcej z nich radykalizuje się bez wyjazdów do Syrii, by walczyć w szeregach dżihadystycznego Państwa Islamskiego.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#terroryzm #terroryści #Belgia #prokuratura #służby specjalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo