Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Putin zmienił ustawę „O stanie wojennym“. Zatwierdził masowe deportacje

Przeprowadzanie referendów na okupowanych przez Rosję terytoriach oraz możliwość deportacji ich mieszkańców od teraz są zgodne z prawem Federacji Rosyjskiej. To za sprawą zmian w ustawie "O stanie wojennym", którą podpisał Władimir Putin. O sprawie informuje niezależny rosyjski portal "Meduza".

Władimir Putin zatwierdził masowe deportacje Ukraińców w głąb Rosji
kremlin.ru
"Ustawa „stanie wojennym“ przewiduje obecnie możliwość „przymusowego i kontrolowanego przemieszczania się obywateli z terytorium, na którym został wprowadzony stan wojenny, na tereny, na których stan wojenny nie został wprowadzony“ 

– alarmują dziennikarze. Portal przypomina, że do końca maja 2023 roku rosyjskie ustawy wprowadziły stan wojenny na terenach samozwańczych republik - Donieckiej i Ługańskiej oraz regionach Zaporoża i Chersoniu.

Ingerencja w politykę

Co więcej, po nowelizacji ustawy rosyjscy kolaboranci będą mogli spokojnie organizować pseudoreferenda i pseudowybory do władz państwowych i organów samorządu terytorialnego. Warunkiem jest decyzja o nich Centralnej Komisji Wyborczej Rosji "na podstawie wyników konsultacji z federalnym organem wykonawczym odpowiedzialnym za kształtowanie i realizację polityki państwa, regulację normatywno-prawną w dziedzinie obronności oraz federalnym organem wykonawczym".

"Wybory będzie można przeprowadzić zarówno na całym terytorium, na którym wprowadzono stan wojenny, jak i tylko na jego części"

– podaje "Meduza"..

 

 Źródło: belsat.eu, niezalezna.pl

 

#wojna #Ukraina #Rosja #Władimir Putin #deportacja Ukraińców #pseudoreferenda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo