Powtórka z Polski? Łotwa: nielegalni imigranci zaczęli działać w sposób bardziej zorganizowany

Imigranci, próbujący nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi na Łotwę, zaczęli działać w sposób bardziej zorganizowany - pisze łotewski portal LSM. Granicę próbują jednocześnie forsować grupy składające się z 20-30 osób.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

W ciągu minionych trzech dni zarejestrowano 471 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi na Łotwę.

Cudzoziemcy na granicy "zachowują się pewniej; przemieszczają się nie w sposób chaotyczny, lecz kierują się w konkretne miejsca" - powiedział Raimonds Kublickis z łotewskiej straży granicznej.

Jak podaje LSM, portal łotewskiego nadawcy publicznego, imigranci robią dziury w ogrodzeniu na granicy.

Według straży granicznej jesienne chłody nie wpłyną na zmniejszenie napływu cudzoziemców. "Nielegalni imigranci przygotowują się, są ubrani w ciepłą odzież" - podkreśla serwis.

W tym tygodniu na Łotwę przybędą strażnicy graniczni z sąsiedniej Estonii - tak jak w ubiegłym tygodniu z Litwy - by wymienić funkcjonariuszy, którzy przyjechali wcześniej, by pomóc Łotyszom na granicy.

Szef łotewskiej straży granicznej oświadczył wcześniej, że obecnie Białoruś koncentruje swój atak hybrydowy na łotewskiej granicy.

W ubiegłym tygodniu prezydent Łotwy Edgars Rinkeviczs ostrzegł, że w razie masowego napływu migrantów Ryga może zamknąć granicę z Rosją i Białorusią.

W związku z presją migracyjną łotewski rząd podjął decyzję o zamknięciu jednego z dwóch działających przejść drogowych na granicy z Białorusią w miejscowości Silene.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo