Bunt u generalicji Putina. Próbują go nakłonić, by wycofał wojska z Ukrainy

Ukraiński ekspert wojskowy, płk rez. Oleg Żdanow, w rozmowie opublikowanej w serwisie YouTube przez agencję UNIAN, przekonuje, że w rosyjskim Sztabie Generalnym zawiązała się nieformalna grupa generałów, którzy próbują wytłumaczyć Władimirowi Putinowi, że dalsza ofensywa w obecnym kształcie na ukraińskim froncie nie ma sensu i przekonują go do wycofania części wojsk FR z Ukrainy.

Autor: Aleksiej Witwicki

Żdanow określił grupę mianem "Frondy", która próbuje wytłumaczyć rosyjskiemu dyktatorowi, że dalsze trwanie na Ukrainie i kontynuowanie tego konfliktu w obecny sposób to droga donikąd. 

Niektórzy generałowie próbują przekazać też rosyjskiemu przywódcy, że konieczne jest utrzymanie przynajmniej części żołnierzy w stanie gotowości bojowej. W przeciwnym razie Federacja Rosyjska pozostanie tylko z poborowymi i bez uzbrojenia.

– przekonuje Żdanow. 

Moim zdaniem, w Sztabie Generalnym Federacji Rosyjskiej uformowała się tak zwana „fronda”, czyli grupa generałów, którzy nieustannie próbują przekazać Putinowi, że należy wycofać wojska. Jest to konieczne, aby utrzymać przynajmniej część armii w stanie gotowości bojowej (...) Nie można wszystkich na raz wysłać na śmierć i mieć natychmiast zastępców.

– dodał. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Putin #wojna #generalicja #Ukraina #front #walki

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo