Niemcy: 18-latek miał szykować atak terrorystyczny

18-letni mężczyzna z Hesji został aresztowany w związku z podejrzeniami o przygotowanie "poważnego aktu przemocy zagrażającego państwu" i naruszenie ustawy o broni.

Niemcy
Ralphs_Fotos - pixabay.com

18-latek miał przygotowywać atak terrorystyczny 

Według śledczych 18-latek na forach internetowych wielokrotnie groził, "że dla osiągnięcia swoich celów politycznych będzie zabijać ludzi". Młody mężczyzna miał "ugruntowaną agresywną, antysemicką i ekstremistyczną postawę".

Prokuratura nie podała szczegółowych informacji na temat planów ataku.

Wiadomo, że w ubiegłym tygodniu policjanci przeszukali mieszkanie 18-latka. Skonfiskowano liczne cyfrowe nośniki danych, takie jak komputery i telefony komórkowe, a także broń i amunicję.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Niemcy #areszt #terroryzm

mm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (7)
Anonim 21.11.2023 13:42
może to członek niemieckiego ruchu oporu
solidaruch80 21.11.2023 10:37
Niemiec czy gość? Dlaczego nie podajecie narodowości przestępców? W Polsce ukraińskie łajzy są skrzętnie ukrywane w przeciwieństwie do polskich
Anonim 21.11.2023 09:48
W Polsce też grożą ci z PO, że dla osiągnięcia swoich celów politycznych będą niszczyć Polskę i Polaków. I nikt im nic nie robi? Kto wie jakie posiadają nośniki danych w domach i co tam w nich jest?
Anonim 21.11.2023 08:22
Arabowie to ludy semickie podobnie jak żydzi, czyli zapalczywy młodzieniec jest antyarabski i antyżydowski, skoro jest antysemitą.
Anonim 21.11.2023 00:18
Po Europie hasają sobie różne Grupy Wagnera, Szare Wilki, stada szpiegów morderców, zradykalizowani islamiści, gangi przemytników prochów i broni ale państwo niemieckie trzęsie się w posadach przed jednym 18-latkiem. A wiecie co w tym artykule jest najważniejsze? To, że miał on antysemicką postawę. Właściwie w Niemczech mogłyby sobie bezkarnie hasać Grupy Wagnera, Szare Wilki, stada morderców, islamiści, gangi przemytników prochów i broni, byle tylko nie przejawiali oni postaw antysemickich.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo