Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz w uzasadnieniu: premier wydając polecenia na podstawie przepisów "antycovidowych" miał prawo uważać, że ich zakres obejmuje organizację wyborów • • •

Na ratunek Putinowi. Białoruś pomaga omijać Kremlowi sankcje

Białoruś skutecznie "dostosowała" się do nielegalnych sankcji Zachodu na Rosję, m.in. dzięki swojemu położeniu w Państwie Związkowym (ZBiR) – oświadczył cytowany przez reżimową agencję BiełTA Michaił Kowaliow, profesor ekonomii na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym. Jak dodał, wsparcie reżimu w Mińsku dla Rosji dotyczy m.in. zastępowania wielu objętych sankcjami towarów podwójnego zastosowania, w tym optyki i mikroelektroniki, które są wykorzystywane do produkcji rosyjskiego uzbrojenia. – Białoruś wspierała i będzie wspierać swojego sojusznika na wszelkie możliwe sposoby – zadeklarował białoruski dyktator Alaksander Łukaszenka w trakcie spotkania szefów agencji bezpieczeństwa i służb wywiadowczych krajów członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Władimir Putin i Alaksander Łukaszenka
(domena publiczna) - fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0

Reżimowe media bardzo chętnie podchwytują narrację, w której to "agresywna" polityka Zachodu względem Rosji sprawia, że jej sojusznicy jeszcze bardziej zacieśniają z nią współpracę. 

Polityka Zachodu w zakresie nielegalnych sankcji pokazała, jak ogromne znaczenie ma współpraca na rzecz wzmocnienia więzi integracyjnych w ramach Państwa Związkowego. Realizacja programów wyniosła współpracę Białorusi i Rosji na zasadniczo nowy poziom, a samo Państwo Związkowe stało się wzorowym modelem integracji dla wielu regionalnych związków. 

– wskazał prof. Michaił Kowaliow, cytowany przez główny propagandowy białoruski organ – agencję prasową BiełTA. Dodał, że Białoruś skutecznie "dostosowała się” do zachodnich sankcji, które uderzyły głównie w łańcuchy logistyczne. 

Wyświadczyliśmy przysługę państwu-sojusznikowi, zastępując w rosyjskich sklepach towary europejskie, które opuściły ich rynek. Rosyjscy konsumenci w rzeczywistości nie zauważyli odejścia Europejczyków ze swojego rynku, przestawiając się na nasze produkty wysokiej jakości.

– powiedział Kowaliow. 

Ponadto białoruskie dobra nie zakłóciły procesu inwestycyjnego w Rosji. Nasze traktory, autobusy, kombajny i windy zastąpiły towary europejskie.

– dodał.

Ponadto Białoruś pomaga Rosji w produkcji broni używanej przez rosyjskich okupantów na Ukrainie.

Białoruś pomogła zastąpić wiele objętych sankcjami towarów podwójnego zastosowania dla Rosji, w tym optykę i mikroelektronikę. Tutaj znacząco pomogliśmy Rosji, z korzyścią dla nas samych

– podkreślił.

O zacieśnieniu współpracy z Rosją mówił też białoruski dyktator Alaksander Łukaszenka podczas spotkania z szefami agencji bezpieczeństwa i służb wywiadowczych członków Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). 

Białoruś wspierała i będzie wspierać swojego sojusznika na wszelkie możliwe sposoby (...)

– powiedział Łukaszenka. 

Nie omieszkał przy tym po raz kolejny zaatakować Zachodu. 

Dezintegracja przestrzeni poradzieckiej jest jednym z głównych zadań społeczności wywiadowczej NATO i jej sojuszników (...) Chcą najpierw wbić klin w nasze wielowiekowe dobrosąsiedzkie stosunki, a potem nastawiać nas przeciwko sobie.

– powiedział.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Białoruś #Rosja #Putin #Łukaszenka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo