Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Minister nie wytrzymała i obraziła prezydenta. "Hiena"

Hiszpańska minister ds. równouprawnienia Ana Redondo nazwała "hieną" prezydenta Argentyny Javiera Mileia podczas mitingu w ramach kampanii do wyborów europejskich w mieście Valladolid, na północy kraju.

Ana Redondo
Ayuntamiento de Valladolid - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=141239677

Deklaracje minister Redondo to kolejna odsłona oskarżeń i obraźliwych słów pomiędzy hiszpańskimi i argentyńskimi politykami najwyższego szczebla. Wcześniej hiszpański minister transportu Oscar Puente stwierdził, że Milei "zażywa substancje".

Minister Redono podczas swojego przemówienia przypomniała o niedzielnym wystąpieniu Javiera Mileia podczas kongresu partii prawicowych Europa Viva 24 w madryckim Pałacu Vistalegre. Argentyński prezydent nie wymieniając z nazwiska premiera Hiszpanii nawiązał do pięciodniowej przerwy Sancheza w wypełnianiu zadań szefa rządu, po uruchomieniu w kwietniu przez sąd w Madrycie sprawy przeciwko jego żonie Begony Gomez o domniemany udział w korupcji.

"Co za klasa ludzi przyklejonych do władzy (…). Nawet jeśli ma skorumpowaną żonę, brudzi się i bierze pięć dni, aby to przemyśleć" - powiedział Milei podczas madryckiej imprezy, w której uczestniczyło ponad 11 tys. osób.

W związku ze słowami Mileia szef hiszpańskiego MSZ Jose Manuel Albares wezwał dwukrotnie argentyńskiego prezydenta do przeproszenia premiera Sancheza i jego żony grożąc zerwaniem stosunków dyplomatycznych pomiędzy oboma krajami. Rzecznik prasowy prezydenta Argentyny Manuel Adorni w odpowiedzi stwierdził, że przeprosin ze strony Mileia nie będzie. Przypominał też o obraźliwych wobec argentyńskiego przywódcy słowach innych członków rządu Sancheza.

We wtorek Albares ogłosił wycofanie ambasadorki Hiszpanii z Argentyny Marii Jesus Alonso, precyzując, że decyzja jest "definitywna". W jej miejsce placówką dyplomatyczną w Buenos Aires pokieruje charge d'affaires.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Hiszpania #Argentyna #konflikty #Ana Redondo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo