Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Makabra! Dzieci zamordowały 19-latka maczetą. Jest decyzja sądu

To najmłodsi zabójcy w Wielkiej Brytanii od ponad 30 lat... Dwóch 12-letnich chłopców zostało uznanych przez sąd za winnych zamordowania 19-latka. Zadźgali go bez powodu 42,5-centymetrową maczetą na placu zabaw.

Nożownik
Tumisu - pixabay.com

Do tej koszmarnej zbrodni doszło w listopadzie zeszłego roku w Wolverhampton w środkowej Anglii. Ofiarą był pochodzący z Anguilli na Karaibach Shawn Seesahai, który przyjechał do Wielkiej Brytanii z powodu operacji usunięcia zaćmy i mieszkał w Birmingham.

W dniu ataku pojechał do pobliskiego Wolverhampton. Seesahai wraz ze znajomym spacerował po miejscowym parku, gdzie natknęli się na grupę dzieci - dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Podczas śledztwa ustalono, że jeden z chłopców celowo wpadł na Seesahaia, a gdy ten zapytał go, co robi, chłopiec wyciągnął mierzącą 42,5 cm maczetę. Seesehai krzyknął do znajomego, by uciekał, a gdy ten obejrzał się za siebie, zobaczył Seesahaia na ziemi otoczonego przez chłopców.

Jak usłyszeli ławnicy, dwaj chłopcy zaatakowali swoją ofiarę z taką zaciekłością, że jedno z uderzeń maczetą prawie przecięło jego ciało. Mimo szybkiego przyjazdu ratowników ofiary nie udało się uratować.

Podczas procesu przed sądem koronnym w Nottingham chłopcy próbowali wzajemnie obwiniać się o zabójstwo. Ławnicy usłyszeli podczas procesu m.in., że jeden z nich kupił maczetę na kilka miesięcy przed zabójstwem za 40 funtów i regularnie ją nosił, a w dniu ataku przekazywali ją sobie. Mieli też w telefonach zdjęcia takich maczet, jaka została użyta, a w internecie szukali artykułów na temat ataku. Ława przysięgłych jednomyślnie uznała, że obaj są w równym stopniu winni morderstwa.

Ze względu na to, że są niepełnoletni, ich personalia nie mogą być upublicznione, ale sąd może ogłaszając wymiar kary - co nastąpi podczas kolejnego posiedzenia - zdecydować o podaniu ich personaliów.

Jak podają brytyjskie media, obaj są najmłodszymi w Wielkiej Brytanii osobami uznanymi za winne morderstwa od 1993 roku, gdy w bardzo głośniej w owym czasie sprawie Robert Thompson i Jon Venables, obaj w wieku 11 lat, zostali uznani za winnych zabicia dwuletniego Jamesa Bulgera.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#morderstwo #dzieci #Wielka Brytania #maczeta

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo