Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Spodziewają się ataku? Ukraina buduje kolejne umocnienia na granicy z Białorusią

Ukraina tworzy dwie nowe linie obrony na granicy z Białorusią – podają wschodnie media. Wśród umocnień pojawiają się tzw. zęby smoka. To żelbetowe bryły o kształcie ostrosłupa, których głównym zadaniem jest zablokowanie przejazdu czołgów i transporterów opancerzonych. Tymczasem reżim Alaksandra Łukaszenki zaczął budować w pobliżu granicy z Ukrainą obóz wojskowy.

Ukraińska armia
mat. pras. - Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Jak poinformował dowódca połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Serhij Najew, jak do tej pory sytuacja w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Białorusią jest pod kontrolą, jednak ukraińska armia jest gotowa na szybki rozwój groźnych scenariuszy i potencjalne zagrożenie. 

Przygotowujemy się na stawianie oporu i wraz z Czernihowską Obwodową Administracją Wojskową podejmujemy działania mające na celu wzmocnienie naszej obrony.. Jeśli zagrożenie będzie rosło, na przygotowane granice dotrą dodatkowe siły, a my będziemy gotowi adekwatnie zareagować na każdy rozwój sytuacji,

– napisał generał na profilu w serwisie społecznościowym Telegram. 

Wśród kolejnych umocnień pojawiają się tzw. zęby smoka. To żelbetowe bryły o kształcie ostrosłupa, których głównym zadaniem jest zablokowanie przejazdu czołgów i transporterów opancerzonych. Czołgi są z natury nisko zawieszone i raczej nie mają dość siły by skruszyć tyle betonu poprzez napór. Zniszczenie zębów smoka zajmuje wrogowi cenny czas. Budowle te łączone są zazwyczaj z innymi przeszkodami, m.in. rowami przeciwczołgowymi. 

Nie rejestrujemy przemieszczania się sprzętu i personelu w pobliżu naszej granicy. Ale mimo wszystko musisz być gotowy na rozwój każdej sytuacji. Dobrze rozumiemy, że Białoruś w dalszym ciągu wspiera Rosję w wojnie prowadzonej przeciwko naszemu państwu. Dlatego wzmacniamy linię naszej granicy, wzmacniamy granice pod względem fortyfikacji. Ponadto nasze jednostki specjalne aktywnie monitorują to, co dzieje się na terytorium Białorusi

– podkreślił z kolei rzecznik Służby Granicznej Ukrainy Andriej Demczenko.

Jednak, jak ujawnił profil "Biełaruskij Hajun" w serwisie społecznościowym Telegram, na Białorusi w  obwodzie homelskim, około 50 km od granicy z Ukrainą, trwa budowa obozu wojskowego. Według ich danych miasteczko wojskowe powstanie na bazie pięciu opuszczonych obozów dziecięcych, zlokalizowanych w rejonie wsi Nowa Buda.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #granica #Białoruś #umocnienia #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo