Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Putin reaguje na słowa francuskiego prezydenta. „Przestrzegł” Zachód przed... III wojną światową

Władimir Putin zareagował na najnowszą wypowiedź francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona - ws. wysłania wojsk NATO na Ukrainę. Rosyjski przywódca "ostrzegł" Zachód, że bezpośredni konflikt zbrojny między Rosją a NATO oznaczałby, że ludzkość stoi o krok od III wojny światowej. Jak ocenił jednak - "prawie nikt nie chciałby takiego scenariusza".

Władimir Putin,
CC BY 4.0 - Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=133517736

Po głośnej wypowiedzi Emmanuela Macrona sprzed kilku tygodni, w której stwierdził, że nie należy wykluczać wysłania zachodnich wojsk lądowych na Ukrainę w przyszłości, spadła na niego fala krytyki ze strony państw Europy, a także polityków w samej Francji. Teraz francuski prezydent ponownie wraca do tej koncepcji i mówi o "konieczności" operacji lądowych.

Więcej w tekście poniżej: 

Na te słowa zareagował podczas briefingu po niedzielnych "wyborach" prezydenckich w Rosji, Władimir Putin. 

Poproszony o komentarz do słów Macrona - Putin powiedział - pół żartem, pół serio, że "we współczesnym świecie wszystko jest możliwe". Jednak - jego zdaniem - "dla wszystkich jest jasne, że znajdziemy się wówczas o krok od wybuchu III wojny światowej na pełną skalę. Myślę, że mało kto jest tym zainteresowany".

"Nie wykluczam..."

Putin dodał przy tym, że personel wojskowy NATO był już obecny na Ukrainie i stwierdził, że Rosja nauczyła się mówić na polu bitwy zarówno po angielsku, jak i po francusku. "Nie ma w tym nic dobrego, przede wszystkim dla nich, bo tam umierają i to masowo" – stwierdził.

"Nie wykluczam, że mając na uwadze tragiczne wydarzenia, które mają dziś miejsce, będziemy zmuszeni w pewnym momencie, kiedy uznamy to za stosowne, utworzyć pewną 'strefę sanitarną' na terenach dzisiejszego reżimu kijowskiego"

– powiedział Putin odnosząc się do demokratycznie wybranych władz Ukrainy. Odmówił podania dalszych szczegółów, ale stwierdził, że "taka strefa może być wystarczająco duża, aby uniemożliwić przedostanie się zagranicznego uzbrojenia na terytorium Rosji".

Dodał on również, że "chciałby, aby Macron przestał zabiegać o zaostrzenie wojny, ale zaczął odgrywać rolę w zaprowadzeniu pokoju".

"Wygląda na to, że Francja mogłaby odegrać pewną rolę. Jeszcze nie wszystko stracone. Mówiłem to wielokrotnie i powtórzę jeszcze raz. Jesteśmy za rozmowami pokojowymi i to nie dlatego, że wrogowi kończą się naboje"

– stwierdził prezydent Rosji.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Władimir Putin #Francja #NATO #wojna #zachód #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo