Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Putin chce wzmocnić ofensywę, ale brakuje mu ludzi i amunicji

Jest wysoce prawdopodobne, że Rosja od początku stycznia 2023 roku próbuje wznowić duże działania ofensywne na Ukrainie, ale nie ma wystarczających sił do ich prowadzenia - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.

By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=124437464

W codziennej aktualizacji wywiadowczej wskazano, że celem operacyjnym Rosji niemal na pewno jest zajęcie pozostałych, utrzymywanych przez Ukraińców części obwodu donieckiego, ale siły rosyjskie były w stanie zdobywać jedynie kilkaset metrów terytorium tygodniowo, bo niemal na pewno brakuje im obecnie amunicji i jednostek manewrowych niezbędnych do prowadzenia skutecznych ofensyw.

Z powodu presji politycznej i zawodowej starsi rangą dowódcy prawdopodobnie tworzą plany wymagające od niedostatecznie obsadzonych, niedoświadczonych jednostek osiągnięcia nierealnych celów. Rosyjscy przywódcy będą prawdopodobnie nadal domagać się ogromnych postępów. Jest mało prawdopodobne, by Rosja mogła zgromadzić siły potrzebne do istotnego wpłynięcia na wynik wojny w ciągu najbliższych tygodni.
- informuje brytyjski resort obrony.
 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #Putin #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo