Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Panika w pseudorepublikach okupowanych przez Rosję. Ekspert: Ukraina wyzwoli wszystkie tereny

Rosyjscy najeźdźcy myśleli, że jak Putin ogłosił przyłączenie terenów samozwańczych republik (Doniecka i Ługańska – przyp. red.) do Rosji, to nic im nie grozi. Tymczasem Ukraińcy całkowicie wyzwolili terytorium obwodu charkowskiego i idą dalej. Wywołuje to gigantyczną panikę w DRL i ŁRL – wskazał na antenie Espreso.tv, Iwan Stupak, ekspert wojskowy.

flickr.com

Ekspert nie ma wątpliwości, że ukraińska armia wyzwoli wszystkie tereny spod rosyjskiej okupacji. Na powodzenie tego planu wskazuje nie tylko fakt ukraińskich sukcesów na froncie, ale także panika wśród żołnierzy rosyjskiego najeźdźcy. 

Kontrofensywa charkowska zakończyła się. Cały obwód charkowski udało się wyzwolić.  Teraz nasze wojska wkraczają w obwód ługańskim. Można tylko sobie wyobrazić, jak duża panika panuje w tych pseudorepublikach. Myśleli, że jak Putin ogłosi przyłączenie ich do Rosji, to nic już im nie grozi. Ukraina idzie jednak dalej i wyzwoli wszystkie tereny

– wskazał Iwan Stuptak, cytowany przez oficjalny portal Espreso.tv.

Dodał, że nuklearny szantaż, którym Putin straszy nie tylko Ukrainę, ale cały Zachód, nie powstrzyma Kijowa przed walką o swoje terytorium. 

[W Rosji] byli pewni, że po takich deklaracjach Ukraina się podda. Twierdzili, że Ukraińcy muszą się zatrzymać, gdyż w przeciwnym wypadku wybuchnie wojna nuklearna. Tymczasem nikt się nie zatrzymuje. Ukraińska armia idzie dalej, do zwycięstwa

– powiedział ekspert. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wojna #Putin #samozwańcze republiki #Rosja #walki #front #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo