Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nie chcą ginąć za Putina. Kolejni rosyjscy żołnierze mają dość wojny - czekają na transport do domu

Coraz więcej rosyjskich żołnierzy odmawia wykonania rozkazów, nie chcąc uczestniczyć w wojnie na Ukrainie – informuje ukraińska armia. W rejonie Swatowe w obwodzie ługańskim na transport do Rosji czekają żołnierze brygady zmechanizowanej, wchodzącej w skład 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego FR.

zdj. ilustracyjne
Twitter

Jak poinformował na swoim facebookowym profilu społecznościowym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, z powodu ciężkich strat, niskiego morale oraz braku podstawowych środków, grupa rosyjskich żołnierzy odmówiła wykonania rozkazów i chce wrócić do Rosji. Chodzi o żołnierzy 38. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmechanizowanych, wchodzącej w skład 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego FR. Wojskowi opuścili linię walk i udali się do miejsca dyslokacji, gdzie poinformowali, że nie będą dalej brali udziału w wojnie. 

To nie pierwsza tego typu sytuacja, w której rosyjscy żołnierze nie chcą dalej walczyć na Ukrainie. Kilka dni temu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała rozmowę rosyjskich żołnierzy. Jeden z nich mówił o buncie całego oddziału armii FR w miejscowości Izium na wschodzie Ukrainy. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#walki #wojna #żołnierze #Rosja #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wideo