Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Kremlowskie media: 73 proc. Rosjan popiera decyzję Putina ws. samozwańczych republik

Decyzję prezydenta Rosji Władimira Putina o uznaniu niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej popiera 73 proc. Rosjan – podała dziś po południu prokremlowska agencja prasowa TASS, powołując się na sondaż przeprowadzony przez pracownię VTsIOM.

zdj. ilustarcyjne / openstreetmap.org

Blisko 75 proc. badanych raczej popiera decyzję prezydenta Rosji o uznaniu za niepodległe Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Przeciwnego zdania jest 16 proc. ankietowanych. Z kolei 11 proc. nie potrafiło jednoznacznie stwierdzić, czy decyzja Putina była dobra czy zła – wynika z informacji, podanych przez agencję TASS. 

Jednocześnie ok. 8 proc. Rosjan w ogóle nie wiedziało, że taki ruch został przez prezydenta Rosji podjęty. 26 proc. wie o tym, ale bez większych szczegółów. Z kolei 66 proc. obywateli wskazało, że bardzo dobrze zna i obserwuje tę sytuację

– czytamy. 

W sondażu zapytano również o ocenę działań Kremla w kontekście podpisania z separatystycznymi republikami umów o "współpracy i przyjaźni". 

78 proc. Rosjan poparło decyzję prezydenta o podpisaniu umowy o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy między Rosją a republikami. 14 proc. respondentów nie popiera tej decyzji

– wskazano. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, TASS

 

#Rosja #Ukraina #wojna #Donieck #separatyści #Donbas

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo