Herman: Kolosalne straty Rosji.­ Rządowe zamówienie pokazało skalę problemu

Ministerstwo pracy Rosji ogłosiło zamówienie 200 tys. zaświadczeń dla rodzin o śmierci ich bliskich na froncie. W sumie od początku pełnowymiarowej agresji na Ukrainę resort zamówił 260 tys. takich zaświadczeń - pisze dzisiaj w "Gazecie Polskiej Codziennie" Marcin Herman, dziennikarz TV Biełsat.

Zdjęcie ilustracyjne
fot.RG72 - Opera propria, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=130691379

Do danych dotarł niezależny rosyjski kanał Wiorstka, ale nie było to trudne, bo rząd w Moskwie sam je ogłosił. Często kwestionuje się podawane przez Ukrainę od początku tej wojny dane na temat strat rosyjskich. Wielu ludzi, nawet życzliwych Ukrainie, uważa, że są przesadzone.

Dane rosyjskie nie tylko potwierdzają rzetelność Ukraińców, ale nawet mogą sugerować, że ukraińskie szacunki są dość „konserwatywne”. Przecież to są zaświadczenia, które mają trafić do ministerstwa obrony, a podczas inwazji zginęły jeszcze dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy najemników Grupy Wagnera czy tak zwanych republik ludowych w Donbasie, którzy nie widnieją w rejestrach ministerstwa obrony. Do tego jeszcze straty ponosi Rosgwardia, która podlega bezpośrednio prezydentowi, oddziały MSW czy oddziały Czeczenów podległe Kadyrowowi.

Wniosek – straty Rosji są kolosalne, a Moskwa spodziewa się jeszcze większych i… nic sobie z tego nie robi. Przerażające podejście do życia własnych poddanych.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Rosja #Ukraina #wojna

Marcin Herman
Wczytuję ocenę...
Komentarze (25)
George 22.09.2023 15:42
Na poprzedniej defiladzie kacapów był aż jeden czołg T-34 , na kolejnej pewnie nie będzie żadnego.
Anonim 24.09.2023 08:33
bedzie jeden ZIS piac, z gory jechac, pod gore pchac, ostatni eksponat z ruskiego muzeum iiws.
ZIZ 22.09.2023 09:47
To już taka ruSSka tradycja: pijanicaŚwiierczewskij kiedy doodził 10-tysięczną dywizją ruSSką w 1941 roku stracił 90% stanu, dowodząć II Armią ludowego WP w starciu pod Budziszynem: 5 tyś zabitych, 3 tyś zaginionych, 10 tyś rannych! Ruśśki ćwok "tawariszcz walter" stracił ponad 25% stanu II Armii (zabici), większość sprzętu - ponad 60%. Gdyby nie oniec wojny w tygodnie po Budziszynie to zapene z II Armii nic by nie pozostało. Nie był żadnym wyjątkiem, raczej standartem pośród ruSSkich jenerałów
George 22.09.2023 08:34
Teraz zapewne w dniu tzw. zwycięstwa kacapów tj. 9 mają 2024 zdecydowanie mniejsze będą szeregi kacapskiej armii maszerujące przez plac. Ciekawe co będzie że sprzętem wojskowym tym spalonym na Ukrainie, czy będzie wieziony na lorach samochodowych
Anonim 21.09.2023 21:08
smierc kacapom i oligarchii
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo