Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Fala przestępczości seksualnej zalewa zachodnią Europę. Drastyczny wzrost w Niemczech i w Hiszpanii

Kolejne szokujące dane są dziś ujawniane przez rządy państw, w których migracja w ostatnich latach przybrała masowe rozmiary. Najpierw rząd Niemiec pokazał lawinowo rosnące statystyki przestępstw seksualnych wobec dzieci. A teraz do fatalnych "rekordów" przyznał się rząd Hiszpanii, gdzie liczba przestępstw na tle seksualnym w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o prawie 3 tysiące!

Przemoc
Tumisu - pixabay.com

Jak pisaliśmy ledwie kilka godzin temu, niemiecki rząd ujawnił dane, z których wynika, że w Niemczech lawinowo rośnie liczba dzieci i młodzieży wykorzystanych seksualnie, i to kolejny rekordowy rok pod tym względem:

Okazuje się, że kolejny kraj znany z polityki "otwartych drzwi" dla migrantów boryka się z drastycznym wzrostem przestępstw na tle seksualnym - popełnianych zarówno wobec dzieci, jak i dorosłych.

W minionym roku na terenie Hiszpanii popełniono rekordową liczbę przestępstw na tle seksualnym, blisko 22 tys. - wynika z zaprezentowanych w środę przez rząd Pedro Sancheza statystyk. To o prawie 3 tys. więcej w porównaniu z wcześniejszym rokiem.

Skala zjawiska, jak ocenia hiszpański rząd, może być większa, gdyż statystyka policji obejmuje tylko zgłoszone służbom przypadki.

Rekordowa liczba obcokrajowców wśród sprawców

Według danych MSW Hiszpanii w porównaniu do minionych lat coraz bardziej widoczny staje się wysoki odsetek obcokrajowców zatrzymanych lub objętych śledztwem w związku popełnieniem tym kraju przestępstw o charakterze seksualnym. W 2023 r. sięgnął on rekordowego poziomu 37,3 proc.

Jak powiedziała podczas środowej konferencji prasowej w Pampelunie, na północy kraju, minister ds. przeciwdziałania wykluczeniu, zabezpieczenia społecznego i migracji, Elma Saiz, zjawisko przemocy seksualnej nasila się pomimo tego, że rząd podjął w ostatnich latach szereg działań służących jego powstrzymaniu.

Obecna podczas spotkania z minister Saiz szefowa Urzędu ds. Walki z Przemocą Wobec Kobiet w regionie Nawarry, Estrella Lamadrid, poinformowała, że podczas organizowanego w Pampelunie od niedzieli Sanfermines, święta ku czci św. Firmina, podczas którego na ulicach miasta odbywają się gonitwy byków, doszło do kilku napaści na tle seksualnym.

Lamadrid ujawniła, że do środy w związku z Sanfermines zgłoszono popełnienie trzech poważnych przestępstw o charakterze seksualnym.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#migranci #przestępczość #Niemcy #Hiszpania #dane statystyczne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo