Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Nowe badania: Niemcy już nie chcą być „ubogacani” przez imigrantów

W Niemczech zbliżają się wybory parlamentarne, dlatego w ostatnich dniach politycy chadecji przypominają sobie, że może warto byłoby powalczyć o wyborcę konserwatywnego.

Waldemar Maszewski
W Niemczech zbliżają się wybory parlamentarne, dlatego w ostatnich dniach politycy chadecji przypominają sobie, że może warto byłoby powalczyć o wyborcę konserwatywnego. Tym bardziej, że konkurencja ze strony AfD staje się coraz większa, gdyż ta nowa partia z impetem wchodzi do kolejnych landtagów (pendant polskich sejmików, z tym, że w Niemczech mają one większe znaczenie).
 
Przykładem tego typu zachowania jest katalog dziesięciu punktów, który kilka dni temu ogłosił niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere. Minister określa w nim, jak ma wyglądać niemieckie społeczeństwo sprzeciwiając się m.in. noszeniu burki. Tak jednoznaczna krytyka islamu ze strony członka rządu Angeli Merkel wywołała spore zaskoczenie, gdyż niemiecka kanclerz znana jest ze swojej polityki otwartych drzwi – przede wszystkim wobec muzułmanów.
 
Z tego powodu niemiecki periodyk „Focus” zlecił badania, aby sprawdzić, czy Niemcy faktycznie chcą się wzbogacać kulturowo – na przykład przez islam – czy też uważają, że kierunek powinna wyznaczać niemiecka kultura przewodnia. Spytano 1000 respondentów.
 
Wyniki były zaskakująco jednoznaczne: 52,5 % zapytanych uważa, że w Niemczech powinna panować jedna kultura przewodnia, a 52,4% twierdzi, że tą kulturą powinna być kultura niemiecka. Jedynie co czwarty respondent twierdził, że kultura przewodnia jest zbędna.

 Źródło: swiato-podglad.pl

 

#badania #uchodźcy #imigranci #Niemcy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adam Sosnowski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo