Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

98 osób zginęło w eksplozji

Bilans ofiar śmiertelnych serii eksplozji w koszarach wojskowych, do których doszło w niedzielę w Gwinei Równikowej, wzrósł w poniedziałek do 98 - poinformował resort zdrowia tego kraju, cytując wiceprezydenta Teodoro Nguemę Obianga Mangue.

zdjęcie ilustracyjne
Free Images Live

W niedzielę telewizja państwowa Gwinei Równikowej poinformowała, że w pięciu eksplozjach w wojskowej bazie sił szybkiego reagowania zginęło co najmniej 20 osób, a 400 zostało rannych.

W specjalnym oświadczeniu dla mediów prezydent kraju Teodoro Obiang Nguema Mbasogo oznajmił, że przyczyną wybuchu było niedbałe obchodzenie się z dynamitem w koszarach w mieście Bata, ekonomicznej stolicy kraju.

Po wybuchach ewakuowano ludzi w promieniu czterech kilometrów od miasta, ponieważ opary, jakie unosiły się po eksplozjach, mogą być szkodliwe.

W poniedziałek resort zdrowia poinformował agencję EFE, że służby medyczne są przeciążone, usiłując przyjść z pomocą wszystkim poszkodowanym w tym wypadku. Hospitalizowano 221 rannych, udzielono pomocy ponad 500 osobom.

Ekipy ratunkowe nadal pracują na miejscu wybuchów, baza w Bacie legła kompletnie w ruinach - podaje EFE.

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie ostateczna liczba ofiar śmiertelnych wybuchów, ale nie ulega wątpliwości, że jest to największa tragedia w historii liczącej zaledwie 1,2 mln mieszkańców Gwinei Równikowej - konkluduje agencja.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Gwinea Równikowa #Afryka #eksplozja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo