Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zamachowiec z Paryża miał pozwolenie na broń, choć był... na liście terrorystów

Osobnik, który niedawno próbował dokonać zamachu terrorystycznego na Polach Elizejskich, miał pozwolenie na broń, choć był na liście potencjalnych terrorystów!

Arnaud Lambert; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Osobnik, który niedawno próbował dokonać zamachu terrorystycznego na Polach Elizejskich, miał pozwolenie na broń, choć był na liście potencjalnych terrorystów! To informacja kompromitująca rząd i służby francuskie.

W poniedziałek zamachowiec, którego AFP identyfikuje jako Adama Dzaziriego, uderzył samochodem w radiowóz żandarmerii. Pojazd sprawcy stanął w płomieniach, zginął tylko napastnik.

W samochodzie znaleziono broń i materiały wybuchowe, które mogły wysadzić pojazd w powietrze. Według AFP były to butle z gazem, broń krótka oraz kałasznikow.

Dzaziri mieszkał w Argenteuil na paryskich przedmieściach. Od 2015 r. był na liście terrorystów jako osoba mająca związek z radykalnymi islamskimi ruchami. Okazuje się jednak, że mimo to 31-letni mężczyzna miał zarejestrowaną broń palną i bez przeszkód ćwiczył strzelanie. 

Premier Francji Edouard Philippe stwierdził, że jest zszokowany tą informacją.

Dziś czworo członków rodziny radykała, który próbował w poniedziałek dokonać zamachu na Polach Elizejskich, zostało umieszczonych w areszcie tymczasowym. 

 Źródło: niezalezna.pl,local.fr

 

#Francja #terroryzm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo