Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Novak Djoković wygrał w sądzie, ale rząd Australii wciąż grozi niezaszczepionemu tenisiście

Sąd nakazał natychmiastowe wypuszczenie przetrzymywanego w hotelu w Melbourne Novaka Djokovića, uznając decyzję o cofnięciu jego wizy za "nieracjonalną". Prawnicy australijskiego rządu zaznaczyli jednak, że ten wciąż ma prawo zdecydować o deportacji tenisisty, który nie zaszczepił się przeciwko COVID-19.

Sąd stanął po stronie Novaka Djokovića
fot. twitter.com/DjokerNole

Jeżeli władze kraju Australii zdecyduję się deportować Serba, pomimo wyroku sądowego, to uniemożliwią Novakowi Djokovićowi wjazd na teren swojego państwa przez trzy lata.

Novak Djoković zatrzymany przez brak szczepienia

Utytułowany tenisista czekał na poniedziałkową rozprawę od wieczora ze środy na czwartek. Wówczas dotarł do Australii, opierając się na informacji o zwolnieniu z obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19. Służby graniczne cofnęły jednak jego wizę i prosto z lotniska został zabrany do hotelu na przedmieściach w Melbourne, gdzie są zakwaterowane także osoby ubiegające się o azyl w tym kraju.

Djoković był zakażony COVID-19

Prawnicy lidera światowego rankingu poinformowali w złożonym w sobotę do sądu wniosku, że w grudniu był on zakażony COVID-19 i na tej podstawie został zwolniony z obowiązku szczepienia przed przylotem na antypody.

Djokovic triumfował dziewięciokrotnie w wielkoszlemowym turnieju Australian Open, którego kolejna edycja rozpocznie się za tydzień. Jeśli zwycięży w niej, to będzie to jego 21. wielkoszlemowy tytuł i pobije rekord, który obecnie dzieli ze Szwajcarem Rogerem Federerem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Australian Open #Australia #koronawirus #COVID-19 #Novak Djoković

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo