Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Tęczowa opaska nie na mundialu w Katarze. Amerykański kibic usunięty ze stadionu przez policję

Katarczycy nie tolerują promowania ideologii LGBT podczas piłkarskich mistrzostw świata. Kibic, który pojawił się na stadionie w tęczowej opasce przed meczem USA-Iran został szybko wyprowadzony z trybun.

Tęczowe opaski nie są mile widziane na stadionach w Katarze
fot. twitter.com/brfootball

FIFA przed mundialem w Katarze zaapelowała do piłkarskich zespołów o skupienie się na sporcie. W ten sposób chciano zakończyć dyskusje na temat kontrowersji związanych z turniejem. Światowa federacja piłkarska zabroniła również drużynom, by ich kapitanowie występowali w opaskach w tęczowych barwach, kojarzonych ze społecznością LGBT.

Tęczowe flagi znikają ze stadionów w Katarze

Pomimo tego na mistrzostwach świata nie brak incydentów, które kończą się interwencją katarskiej policji. Podczas przerwy w meczu Portugalii z Urugwajem na murawę wbiegł włoski kibic z tęczową flagą i koszulką wyrażającą poparcie dla Ukrainy. Mario Ferri - bo tak nazywał się fan - został zatrzymany, ale też szybko zwolniony z aresztu po interwencji prezydenta FIFA Gianniego Infantino.

Do podobnego wypadku doszło we wtorek - przed meczem USA z Iranem na trybunach pojawił się mężczyzna z tęczową opaską. Został on szybko usunięty ze stadionu przez lokalną policję.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Katar 2022 #LGBT

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo