Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Bayern Monachium się doigrał. Klub podejrzany o pomoc w praniu pieniędzy przez rosyjskiego oligarchę

Siedziba klubu piłkarskiego Bayernu Monachium została przeszukana przez Funkcjonariusza Federalnego Urzędu Kryminalnego z powodu podejrzenia prania brudnych pieniędzy przez rosyjskiego oligarchę Alszera Usmanowa, przyjaciela byłego prezesa klubu Uli Hoenessa.

zdjęcie ilustracyjne
wallpaper flare

Działania śledczych nie były skierowane przeciwko słynnemu klubowi, lecz w sprawie procederu prania pieniędzy przez Usmanowa. Jak dowiedział się „Bild”, akcja policji była wynikiem współpracy śledczych z federalnego oraz bawarskiego urzędu kryminalnego. Nalot na siedzibę klubu w Monachium oraz pomieszczenia stadionu Allianz Arena miał miejsce we wtorek.

Miliarder Usmanow jest znanym zwolennikiem Władimira Putina. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, oligarcha znalazł się na unijnej liście sankcyjnej, a jego aktywa zostały zamrożone. - „Przyjaciel Putina jest podejrzany o ukrywanie pieniędzy z przestępstw, takich jak uchylanie się od płacenia podatków w latach 2017-2022. Chodzi o wielomilionową kwotę” – podkreśla „Bild”.

Śledczy szukali dowodów na pranie przez Usmanowa pieniędzy i w ten sposób obiektem ich zainteresowania stał się klub piłkarski z Monachium. Policja nie podała szczegółów, jednak „jednym z punktów stycznych między oligarchą, a FC Bayern jest jego honorowy prezydent Uli Hoeness” – ustalił „Bild”.

Usmanow i Hoeness znają się, ponieważ posiadają wille nad jeziorem Tegernsee, gdzie rosyjski oligarcha mieszkał do czasu swojej ucieczki w marcu 2022 roku. Ponadto Hoeness zapewniał Usmanowowi bilety do sektora VIP na najważniejsze mecze Bayernu w Lidze Mistrzów – dowiedział się „Bild”, dodając, że nie wiadomo jeszcze, czy i jakie dowody zostały zabezpieczone podczas przeszukań.

Śledczy potwierdzili, że dochodzenie przeciwko Usmanowowi w sprawie prania pieniędzy „nie zostało jeszcze zakończone”. Władze Bayernu Monachium, zapytane przez „Bild” o wtorkowy nalot policji, nie chciały udzielić komentarza.

Jak przypomniał „Bild”, śledczy podatkowi już jesienią 2022 roku przeszukali trzy wille Usmanowa nad Tegernsee. Choć Rosjanin przebywał tam regularnie od 2016 roku i zatrudnia pracowników, w tym ochronę, nigdy nie złożył zeznania podatkowego. Po ataku Rosji na Ukrainę aktywa Usmanowa na terenie UE zostały zamrożone, skonfiskowano także jego luksusowy jacht Dilbar.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Bayern Monachium #Niemcy #Bundesliga #prokuratura #pranie brudnych pieniędzy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Wideo