Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Piękny finał biegu sztafetowego 4x400! Polacy pokazali moc, ale do medalu trochę zabrakło

Polska sztafeta męska 4x400 metrów zajęła piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio, kończąc znakomity występ Biało-czerwonych lekkoatletów na stadionie w Japonii.

Polska sztafeta 4x400 zdobyła medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020
fot. Marek Biczyk / pzla

Polskie sztafety pokazały moc na igrzyskach w Tokio. Po fantastycznym występie i złotym medalu miksta, srebro w sobotę dołożyły do dorobku w Japonii Aniołki Matusińskiego, a nie chcieli być gorsi od Pań nasi lekkoatleci.

Polskie 4x400 metrów damskie i męskie jest po prostu potęgą na świecie

- mówił Karol Zalewski w rozmowie z TVP przed finałem.

Męska sztafeta 4x400 w znakomitym stylu wygrała swój bieg półfinałowy i z bardzo dobrym czasem 2.58,55 weszła do walki o medale.

Polska sztafeta waleczna, ale bez medalu

Biało-czerwoni w finale wystąpili w składzie Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński. Na drugiej zmianie Polacy byli w drugiej grupie, na szóstym miejscu, ale Zalewski mocno przyśpieszył na ostatnich metrach. Konkurenci byli jednak straszliwie mocni i nasi lekkoatleci metę minęli na piątym miejscu z czasem 2.58,46. Złoto dla USA, które było poza zasięgiem (2.55,70), srebro dla Holandii, Botswana z brązem na podium.

Polscy lekkoatleci potwierdzili w Tokio, że są światową potęgą. Więcej medali na igrzyskach w Japonii zdobyli tylko sportowcy USA i Włoch. Biało-czerwoni łącznie w Japonii wywalczyli czternaście medali. To najlepszy występ naszych sportowców na igrzyskach od 21 lat i imprezy w Sydney.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#sztafeta 4x400 #Tokio 2020

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo