Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Trzeba to wygrać!

Przed Legią szalenie trudne zadanie - odrobić straty z Astany i awansować do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski są przekonani, że potrafią wygrać co najmniej 2:0.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Przed Legią szalenie trudne zadanie - odrobić straty z Astany i awansować do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski są przekonani, że potrafią wygrać co najmniej 2:0. - Musimy zagrać mądrze. Nie wyobrażamy sobie, że w rewanżu nie staniemy na wysokości zadania - mówi Krzysztof Mączyński.

W sobotę legioniści odnieśli pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo, pokonując 2:0 Sandecję Nowy Sącz. „Wojskowym” pomogła czerwona kartka, którą już po 20 minutach meczu zobaczył Grzegorz Baran. Legia nie szafowała siłami, gotowa do wejścia na wyższe obroty dopiero w razie potrzeby. Takiej potrzeby nie było i podopieczni Jacka Magiery krótko po meczu na dobre zamknęli temat Sandecji, mając na głowie rewanż z Astaną.


- Wszyscy wiemy, że najważniejsze jest dla nas środowe spotkanie. Wiemy, jakie błędy popełniliśmy w Astanie. Jestem pewien, możemy odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu - nie owija w bawełnę Arkadiusz Malarz.


U progu sezonu Wojskowi nie imponują formą - przegrali mecz o Superpuchar, w Ekstraklasie ulegli Górnikowi Zabrze i tylko zremisowali z Koroną Kielce. Malarz uważa jednak, że zespół jest dobrze przygotowany do sezonu, a kolejne mecze co trzy dni będą Legię napędzać do pracy. - Musimy zdążyć z formą na mecz z Astaną, bo zwyczajnie nie mamy innego wyjścia. Wiemy co musimy poprawić, stąd też o wynik jestem spokojny. Wyjdziemy na boisko pełni wiary i optymizmu - mówi prosto z mostu bramkarz, który na początku sezonu jest jednym z jaśniejszych punktów w zespole.

O konieczności rehabilitacji mówi także Krzysztof Mączyński, który przed sezonem trafił do Warszawy z marzeniem - posmakować Ligi Mistrzów. - Już pierwszy mecz w Kazachstanie potoczyłby się zupełnie inaczej, gdybyśmy wykorzystali stworzone okazje. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie zagraliśmy najlepiej. Naszym celem jest rehabilitacja. Wyjdziemy na rewanż w pełni zmotywowani. Musimy zagrać mądrze. Na pewno lepiej niż ostatnio, kiedy popełniliśmy dużo błędów. Nie chcemy oglądać się za siebie, liczy się już tylko to, co wydarzy się w środę.  Nie wyobrażamy sobie, że w rewanżu nie staniemy na wysokości zadania, nie będziemy też zrzucać winy na różnicę czasu czy niesprzyjający klimat. Weźmiemy za ten dwumecz pełną odpowiedzialność - mówi „Mąka”.

Jeśli Legii uda się wyjść z tarapatów i pokonać Astanę, w piątek pozna rywala, z którym stoczy decydującą batalię o LM.

 Źródło: Dodatek Mazowiecki Gazety Polskiej Codziennie

 

#Legia #Legia Warszawa #FK Astana #Liga Mistrzów #Arkadiusz Malarz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Małgorzata Chłopaś
Wczytuję ocenę...
Wideo