„Obrazić Polaków, polski mundur, zrobić z uczciwej obrony granicy - zbrodnię”. Prezes PiS o filmie Holland

"W filmie Agnieszki Holland, chodzi o to, by obrazić polski mundur, by obrazić Polaków, by zrobić z uczciwej obrony polskiej granicy, europejskiej granicy, unijnej granicy - zbrodnię" - mówił dziś składający wizytę we Wrocławiu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. I dodał - "musimy to niebezpieczeństwo odeprzeć na wszystkich poziomach".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Agnieszka Holland
Malgorzata Armo / Gazeta Polska

Podczas dzisiejszej konwencji wojewódzkiej PiS w stolicy dolnośląskiego wicepremier Jarosław Kaczyński odniósł się do filmu Agnieszki Holland "Zielona Granica".

Jak zaznaczył, "mamy skandal sprowadzający się do haniebnego, obrzydliwego paszkwilu wpisującego się w coś, co można by określić jako przemysł pogardy wobec Polski".

"Chodzi o film Agnieszki Holland, chodzi o to, by obrazić polski mundur, by obrazić Polaków, by zrobić z obrony, uczciwej obrony polskiej granicy, europejskiej granicy, unijnej granicy - zbrodnię"

– oświadczył prezes PiS.

"Polska jest w Europie oazą wolności"

"W czyim to jest interesie? Z czego to wynika? - pytał Kaczyński.

"Mogę powiedzieć, że z łatwością jestem w stanie rozszyfrować motywacje Donalda Tuska, to motywacji pani Holland do końca nie rozumiem. Chociaż stykałem się kiedyś ze środowiskiem wywodzącym się z dawnych stalinowskich komunistów, bo takim człowiekiem był jej ojciec i coś mi tam do głowy przychodzi"

– powiedział prezes PiS. Zastrzegł, że "nie będzie tego omawiał, bo to nie ma sensu, tu nie o panię Holland chodzi".

Jak ocenił, "chodzi o haniebne przedsięwzięcie wpisujące się w szersze przedsięwzięcie, że Polacy nie mają bronić swoich granic ani na zachodzie, ani na wschodzie".

"Pozostaje zatem pytanie: co z nami ma być? Co nam w gruncie rzeczy proponują? Co nam proponuje Platforma Obywatelska czy Koalicja Obywatelska, czy cała ta koalicja antypolska, która dzisiaj skrada się do władzy? Proponuje nam wielkie nieszczęście i my musimy to niebezpieczeństwo odeprzeć na wszystkich poziomach"

– oświadczył Kaczyński.

Podkreślił, że "w Polsce jest wolność i w Polsce wolność będzie". "Polska jest dziś w Europie oazą wolności. Na Zachodzie Europy już tej wolności słowa, oraz wielu innych wolności w tym np. wolności religii już w gruncie rzeczy nie ma" - ocenił prezes PiS.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Agnieszka Holland #film #granica #Polska #Białoruś #nielegalna migracja

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo