Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wystarczy spojrzeć na dzieci, na harcerzy... Czarnecki dla Niezalezna: To oni poniosą pamięć o bohaterach

- Jesteśmy tu (przed pomnikiem Gloria Victis - red.) co roku - to nasz obowiązek pamięci, nasz hołd składany tym, którzy walczyli za wolną Polskę, a więc także za nas - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Red. Tomasz Sakiewicz z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim
Magdalena Żuraw, niezalezna.pl

W "Godzinę W" Warszawa zatrzymała się, by oddać hołd Powstańcom. Dokładnie 79 lat temu rozpoczął się bohaterski zryw mieszkańców stolicy, którzy chcieli żyć w wolnej Polsce - dlatego stanęli w nierównej walce przeciwko Niemcom. Warszawa była dziś biało-czerwona: hołd powstańcom oddały tłumy ludzi, w tym także reprezentacja Klubów Gazety Polskiej na czele z redaktorem naczelnym "GP" Tomaszem Sakiewiczem.

Uroczystości w stolicy było dziś co niemiara, a ich zwieńczeniem - oddanie hołdu powstańcom warszawskim przed pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w godzinę "W" przez przedstawicieli władz, w tym prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego, a także weteranów i mieszkańców miasta. 

Po oficjalnych uroczystościach do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych zaprosił Paweł Piekarczyk i Bartosz Kurowski, gdzie pojawił się m.in. europoseł PiS Ryszard Czarnecki, który w rozmowie z portalem Niezalezna.pl stwierdził: "mówiąc Wyspiańskim - Tu jest Polska".

- Jesteśmy tu (przed pomnikiem Gloria Victis - red.) co roku - to nasz obowiązek pamięci, nasz hołd składany tym, którzy walczyli za wolną Polskę, a więc także za nas

- powiedział.

- To także chęć przeżycia wspólnoty, chęć oddania pokłonu tym, których jest coraz mniej, czyli Powstańcom Warszawskim. A także chęć czerpania nadziei, gdy spojrzeć na harcerzy, na dzieciaki, którzy tu przychodzą i którzy będą nieść tę pałeczkę w polskiej sztafecie

- dodał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Powstanie Warszawskie #Ryszard Czarnecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo