Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ulicami Warszawy przejdzie XIX Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny! [SZCZEGÓŁY]

W niedzielę, 16 czerwca, pod hasłem "Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny", odbędzie się w stolicy XIX Narodowy Marsz dla Życia i Rodzin. Jego uczestnicy przejdą w południe z placu Trzech Krzyży w kierunku Belwederu.

Narodowy Marsz dla Życia
Fot. Konrad Falecki - Gazeta Polska
"Obronimy najdroższe nam wartości, tylko, jeśli będziemy zjednoczeni - zgodni i współpracujący tak w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim"

– zaznaczyli w mediach społecznościowych organizatorzy marszu.

Zapowiedzieli, że tegoroczny marsz w stolicy odbędzie się 16 czerwca i przejdzie pod hasłem "Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny". "W obliczu narastających ataków na życie, małżeństwo, wolność i suwerenność,(...) chcemy zdecydowanie pokazać, że nie ustąpimy w walce o przyszłość naszych dzieci, rodzin i całej Ojczyzny" - zaznaczyli.

Marsz wyruszy o godz. 12.00 z placu Trzech Krzyży i przejdzie w kierunku Belwederu. Poprzedzi go msza św. o godz. 11.30 w kościele św. Aleksandra.


Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W wydarzeniu uczestniczą również osoby starsze i samotne, członkowie ruchów, stowarzyszeń, duchowni i osoby publiczne.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#marsz #Polska #Warszawa #mazowieckie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo