Niektórych zwrotów na Instagramie używać nie można. Znany dziennikarz właśnie się o tym przekonał

Czy można w kontekście meczu piłkarskiego napisać na Instagramie sformułowanie "spuścić łomot"? Ależ skąd, to zabronione! Krzysztof Stanowski z Weszło i Kanału Sportowego przekonał się o tym na własnej skórze. Jego zdjęcie, choć pisał jedynie o rywalizacji na boisku, zostało usunięte z powodu... podżegania do przemocy.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie Krzysztofa Stanowskiego zostało zablokowane na Instagramie
pixabay.com; twitter @Krzysztof Stanowski

O tym, że społecznościowi giganci stosują coraz szerzej zakrojone metody cenzury, w tym ideologicznej, wiadomo nie od dziś. W Stanach Zjednoczonych przekonał się o tym Donald Trump, gdy zablokowano go w social mediach w trakcie trwania kampanii wyborczej, mimo, że był urzędującym prezydentem USA. 

W Polsce bez większych powodów blokowani byli dziennikarze. Nie było znaczenia, jaką redakcję reprezentują: blokadę dostał zarówno redaktor Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej", jak i Jarosław Kuźniar z Onetu. Wszystkie te przypadki łączył jeden fakt: nie wiadomo było, dlaczego zostali zablokowani. 

Tymczasem, dziś podobna sytuacja miała miejsce na Instagramie. Usunięte zostało zdjęcie, które dodał Krzysztof Stanowski - dziennikarz sportowy. Napisał on o "spuszczaniu łomotu" w kontekście meczu piłki nożnej (takie sformułowanie używane jest dość powszechnie i nie odnosi się do przemocy fizycznej, a wysokiej wygranej na boisku). Instagram postanowił jednak... usunąć zdjęcie z komentarzem. 

- Napisałem na instagramie pod zdjęciem z Konstancina, że przyjechaliśmy spuścić łomot Romkowi Koseckiemu. Okazało się, że nie można tak pisać, ale i tak spuściliśmy mu łomot 9:4

- napisał na Twitterze dziennikarz. 

Cała sytuacja ma też swoje plusy - przynajmniej nikt nie napisze, że podczas Euro 2020 łomot spuściła polskiej reprezentacji Słowacja i Szwecja...

 Źródło: niezalezna.pl

 

#media społecznościowe #Instagram #Krzysztof Stanowski

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo