Marsz Niepodległości już za kilka dni. Pozdrowienia dla uczestników przesyła nowa premier Włoch!

"Podczas Marszu Niepodległości odczytamy oficjalne pozdrowienia od nowo wybranej premier Włoch Giorgii Meloni" - zapowiedział na Twitterze organizator marszu Robert Bąkiewicz. Przypominamy, że Marsz Niepodległość ponownie otrzymał status wydarzenia cyklicznego.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska//twitter.com/@RBakiewicz

Do wpisu Bąkiewicza w mediach społecznościowych dołączone było zdjęcie pisma podpisanego przez premier Włoch.

"Dziękuję za Pana wiadomość ze słowami zachęty, które z całą pewnością były dobrą wróżbą na wybory parlamentarne 25 września"

- napisała Meloni.

"Niestety najbliższe zobowiązania instytucjonalne, związane z rozpoczęciem działalności mojego rządu uniemożliwiają mi przyjęcie waszego zaproszenia. Życzę wam sukcesu manifestacji i korzystam z okazji, by ponowić moje uczucia przyjaźni dla narodu polskiego"

- dodała.

Bąkiewicz napisał natomiast:

"To prawda. Te oficjalne pozdrowienia od Giorgii Meloni dla uczestników Marszu Niepodległości wyczytamy podczas zgromadzenia". "Wierzę że zobaczymy się za rok"

- napisał również Bąkiewicz.

Nowy rząd Włoch tworzą ugrupowania: Meloni - Bracia Włosi, Matteo Salviniego - Liga i Silvio Berlusconiego - Forza Italia. Gabinet otrzymał w ubiegłą środę we włoskim Senacie wotum zaufania. Także to głosowanie, po wcześniejszym w Izbie Deputowanych, potwierdziło, że centroprawicowy gabinet ma mocne poparcie w obu izbach parlamentu. Rząd poparło 115 ze 199 głosujących.

11 listopada Marsz Niepodległości kolejny raz przejdzie ulicami Warszawy. Zgromadzenie od 2011 r. jest organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Bąkiewicz. W dotychczasowych edycjach marszu wzięło udział w sumie ponad milion osób.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Giorgia Meloni #Marsz Niepodległości #Włochy #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo