Trzaskowski dobrodziej? To dzięki... „jego presji” - przekonuje - Marsze Niepodległości są bezpieczniejsze

"Będziemy bardzo uważnie przyglądać się temu, co będzie się działo na Marszu Niepodległości w tym roku" - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po uroczystości sadzenia 3 tys. cebulek tulipanów Irena Sendler. Zdaniem Trzaskowskiego, to "jego presja" sprawiła, że od kilku lat na Marszach Niepodległości jest mniej incydentów. Włodarz Warszawy nie powiązał tego z faktem zmiany władzy w kraju i zakończeniem prowokacji w stylu podpalania budek pod ambasadą za czasów Tuska i Sienkiewicza.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Rafał Trzaskowski
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Dziś  po zakończeniu uroczystości związanych z sadzeniem 3 tys. cebulek tulipanów Irena Sendler przy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, prezydent Rafał Trzaskowski odniósł się do planowanego Marszu Niepodległości.

Będziemy się bardzo uważnie, jak co roku, przyglądać temu, co będzie się działo na ulicach Warszawy. Pamiętacie państwo, że Warszawa była dewastowana, były takie lata. Myślę, że moja presja na narodowców doprowadziła do tego, że mniej było incydentów. Mam nadzieję, że tym razem również bez takich incydentów się obejdzie. Natomiast, jeżeli zauważymy symbole faszystowskie i hasła oczywiście będziemy natychmiast wnioskować o rozwiązanie manifestacji. Mam także nadzieję, że będzie tak jak rok temu, że będzie relatywnie spokojnie, a nie jak parę lat temu, kiedy Warszawa była niszczona

 - powiedział Rafał Trzaskowski.

Prawda jest taka, że zmiany zaszły nie dzięki Trzaskowskiemu, a po zmianie władzy w Polsce. To kiedy Donald Tusk był premierem, a jego podopiecznymi takie persony jak Bartłomiej Sienkiewicz dochodziło do prowokacji takich jak podpalenie budki pod rosyjską ambasadą. 

W ubiegły czwartek Sąd Najwyższy uchylił postanowienia Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego, które na wniosek prezydenta Warszawy uchyliły decyzję wojewody mazowieckiego o cykliczności Marszu Niepodległości. Po tych decyzjach skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego złożył Prokurator Generalny argumentując, że doszło do ograniczenia wolności zgromadzeń gwarantowanej w art. 57 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Marsz Niepodległości to największa patriotyczna manifestacja w Polsce. Od 2011 r. jest organizowana przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz. Na wydarzenie przyjeżdżają ludzie z całej Polski, żeby wspólnie manifestować radość z odzyskanej w 1918 r. niepodległości i z biało-czerwonymi flagami maszerować ulicami Warszawy. W dotychczasowych edycjach Marszu wzięło udział w sumie ponad milion osób.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Warszawa #Rafał Trzaskowski #Marsz Niepodległości

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo