Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Lublin: Pożar magazynu meblowego [wideo]

Około 50 strażaków wciąż gasi pożar magazynu meblowego przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie, który wybuchł w nocy. Nie ma poszkodowanych. Hala została całkowicie zniszczona...

Pożar w Lublinie
@remizacompl - twitter.com

O szczegółach poinformował Polską Agencją Prasową rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń. Zgłoszenie o pożarze magazynu meblowego przy ul. Łęczyńskiej strażacy otrzymali przed godz. 2.00.

„Gdy dojechaliśmy na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty. Panowało intensywne zadymienie wydobywające się z zewnątrz, były popękane szyby w drzwiach. Przystąpiliśmy do działań gaśniczych. W związku z wysoką temperaturą w środku i dużym zadymieniem nie mogliśmy wprowadzić strażaków do hali, dlatego działaliśmy tylko na zewnątrz”

– przekazał rzecznik.

W akcji uczestniczy również robot gaśniczy, za pomocą którego prowadzone są działania gaśnicze od wewnątrz. „Wykonaliśmy otwory na dachu, żeby obniżyć temperaturę i odprowadzać gazy pożarowe” – dodał st. kpt. Szacoń.

Celem strażaków jest również ograniczenie pożaru, aby nie przeniósł się na przylegające do magazynu budynki. Hala meblowa jest całkowicie zniszczona.

„Na szczęście nie ma poszkodowanych. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin. Na miejscu jest 50 strażaków z 21 zastępów” – podał rzecznik.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Polska #straż pożarna #pożar #Lubelskie #Lublin

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo