Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Klubowicze "GP" jadą na protest do Warszawy. Znów - „rutynowe kontrole autokarów” [RELACJA]

Od wczesnych godzin porannych Klubowicze "Gazety Polskiej" z całej Polski jadą do Warszawy, by wziąć udział w zaplanowanej na godzinę 13:00 proteście przed Trybunałem Konstytucyjnym. Niestety, portal Niezalezna.pl otrzymuje na bieżąco doniesienia o problemach, z jakimi muszą zmierzyć się Klubowicze... W rozmowie z naszym portalem, jeden z Klubowiczów zrelacjonował, jak przebiegła inspekcja autokaru, którym jechali do Warszawy.

Klubowicze "GP" jadą do Warszawy!
Materiały prasowe - Klub Gazety Polskiej w Opolu

Już dziś o godzinie 13:00 środowiska patriotyczne z całej Polski spotkają się w Warszawie na Proteście Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym. Organizatorzy tłumaczą, że szczególne miejsce demonstracji zobowiązało do sformułowania konkretnych celów: obrony demokracji, konstytucji, praworządności oraz instytucji państwowych (w tym szczególnie TK).

Pierwsze problemy...

O ile niektóre Kluby "GP" są już niedaleko stolicy, w której protest się odbędzie, tak wiele z nich ma problem z dojazdem. Jest to spowodowane kontrolami autokarów - podobnie, jak wtedy, kiedy Polacy wybierali się na Protest Wolnych Polaków w ubiegłym miesiącu. 

Takie informacje otrzymaliśmy m.in. od przewodniczącego Klubu "Gazety Polskiej" w Bydgoszczy. 

"W Otłoczynie, między Bydgoszczą a Toruniem. Zatrzymali autobus jadący do Warszawy na protest pod TK. I jakoś tak się  złożyło, że na miejscu była TVP3 Bydgoszcz..."

– brzmiała jej treść.

Podobna sytuacja wydarzyła się na trasie Starogard Gdański - Warszawa. 

"Jeden autobus że Starogardu Gdańskiego nie dojedzie ponieważ inspekcja zatrzymała autokar za Toruniem i już ponad godzinę sprawdzają" 

– przekazano w informacji ogólnej.

W rozmowie z portalem Niezalezna.pl, jeden z Klubowiczów, zrelacjonował nam, jak kontrola ta wyglądała...

"Po raz pierwszy inspekcja drogowa zatrzymała nas już na bramkach Toruń-Lubicz. Wydawało nam się, że to będzie rutynowa kontrola. Kierowca powiedział, żebyśmy się nie martwili, bo wszystko będzie w porządku. Kazali nam jechać za swoim samochodem. Jechaliśmy ponad 15 km do miejscowości Otłoczyn. Spędziliśmy tam ponad 2 godziny. Przez 2 godziny trzymali grupę ponad 50 osób... Na pewno nie zdążymy dojechać na czas, ale wszyscy stwierdziliśmy, że mimo wszystko - chcemy tam być"

– powiedział Piotr Szubarczyka z KGP Starogard Gdański.

Temat ten będziemy aktualizować na bieżąco.

Oglądaj Telewizję Republika na żywo: 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kluby Gazety Polskiej #Polska #Trybunał Konstytucyjny #protest #manifestacja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo