Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Ludzie są wkurzeni, jest chęć walki" - słyszymy przed sobotnim protestem. Wielka mobilizacja Klubów "GP"

- Widzę wielkie poruszenie i chęć działania wśród patriotów z naszego regionu. [...] Zapełniliśmy autokar, myślimy o kolejnym - mówi nam Piotr Bieranowski z olsztyńskiego klubu „GP”. Opolski Klub "Gazety Polskiej" jest zaś zasypywany telefonami od zainteresowanych włączeniem się do działania. - To osoby o prawicowej, konserwatywnej wrażliwości. Coraz lepiej to wygląda - słyszymy.

Już w sobotę demonstracja pod Trybunałem Konstytucyjnym
Fot. Konrad Falecki - Gazeta Polska

Środowiska patriotyczne z całej Polski 10 lutego 2024 r. spotkają się w Warszawie przed Trybunałem Konstytucyjnym. Organizatorzy tłumaczą, że szczególne miejsce demonstracji zobowiązało do sformułowania konkretnych celów: obrony demokracji, konstytucji, praworządności oraz instytucji państwowych (w tym szczególnie TK).

O nadchodzącym wydarzeniu rozmawiamy z Klubowiczami „Gazety Polskiej” w całym kraju.

- Zaczęliśmy zapisy, na pewno zgromadzimy przynajmniej jeden autokar - mówi nam Ryszard Szram z Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu. - Dziś zgłosiła się duża grupa z Kędzierzyna-Koźla na wspólny transport, choć finalnie uda się do Warszawy pociągiem. Wiele osób jedzie też własnymi autami - słyszymy.

Przyznaje, że odbiera telefony od ludzi, którzy nawet nie wiedzieli, że w ich mieście funkcjonuje Klub „Gazety Polskiej”. - Dowiadują się z rozmów, z kanałów w mediach społecznościowych. I wszyscy z nich wyrażają chęć działania, zgłaszając się przy okazji na sobotnią manifestację pod Trybunałem Konstytucyjnym - mówi dalej.

Podkreśla, że „to osoby o prawicowej, konserwatywnej wrażliwości”. - Padają rozmaite propozycje współprac. Coraz lepiej to wygląda - dodaje Szram z Klubu „GP” w Opolu.

Dopytywany o motywacje przed nadchodzącą demonstracją, tłumaczy:

„ludzie są sfrustrowani wydarzeniami, jakie zaszły od 13 grudnia do tej pory. Spodziewali się, że ruszy odwet ze strony Platformy Obywatelskiej, ale nie w takim stopniu. Ludzie wiedzą, że szum informacyjny w kraju ma zasłonić to, co najważniejsze - działania podejmowane w Brukseli. Tutaj widzą największe zagrożenie”.

Równie wielka mobilizacja zapanowała w Olsztynie. Klub „Gazety Polskiej” odbiera sygnały od setek chętnych do wyjazdu na protest przed TK.

- Widzę wielkie poruszenie i chęć działania wśród patriotów z naszego regionu. Na chwilę obecną mamy grubo ponad stu chętnych na sobotni protest pod Trybunałem Konstytucyjnym. Zapełniliśmy autokar, myślimy o kolejnym. Ponadto sporo osób jedzie koleją i własnymi autami - mówi nam Piotr Bieranowski z olsztyńskiego klubu „GP”.

- Zapanowało generalne wkurzenie. Powtarza się sytuacja z lat, gdzie Solidarność musiała walczyć o kraj. Wróciły demony przeszłości, powodując u wielu osób analogiczny stan - przyznaje.

I dalej:

„zgłaszają się osoby spoza naszego Klubu. Wiele z nich dopiero co dowiaduje się, że w Olsztynie taki Klub „Gazety Polskiej” działa. Jest chęć walki. Ostro działamy. Szybko możemy zmienić stan rzeczy. Trzeba tylko popracować, szczególnie z młodzieżą. Pokazujmy im, że są oszukiwani, że łamane jest dane słowo”.

Protest Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym przy al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie odbędzie się 10 lutego. Początek manifestacji o godzinie 13:00.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo