Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Warto pojawić się jak najliczniej w Warszawie”. Ks. Jarosław Wąsowicz zapewnia, że kibice będą uczestniczyć w Marszu Papieskim

Nieformalny kapelan kibiców, ks. Jarosław Wąsowicz, przyznał w rozmowie z Niezalezna.pl, że prowadzi wiele rozmów z fanami różnych polskich klubów dotyczących zaplanowanego na 2 kwietnia Marszu Papieskiego. - Wniosek z nich płynie taki, że warto pojawić się jak najliczniej w Warszawie i wiem, że kibice na ten Marsz się wybierają – zapewnił duchowny.

Ks. Jarosław Wąsowicz
https://www.facebook.com/jarek.wasowicz.1

W niedzielę 2 kwietnia ulicami Warszawy, Krakowa i Szczecina (a także innych, mniejszych miast i miejscowości) przejdzie Narodowy Marsz Papieski. Ta spontaniczna, społeczna inicjatywa stanowić ma odpowiedź na manipulacje i medialne oszczerstwa uderzające w dobrą pamięć o Janie Pawle II, a jednocześnie w polską wspólnotę. Udział w Marszu zadeklarowało wiele zorganizowanych środowisk, począwszy od członków wspólnot katolickich, poprzez związkowców, Kluby „Gazety Polskiej”, aż po kibiców.

Ksiądz Jarosław Wąsowicz, który od 2008 roku organizuje Ogólnopolską Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę, przyznał w rozmowie z naszym portalem, że na Marszu Papieskim „na pewno pojawią się mocne reprezentacje kibiców”.  

- Z tego co wiem, wielu ludzi zorganizuje też w swoich miastach podobne marsze dla ludzi, którzy np. nie mogą pojechać do Warszawy 

– dodał.

Duchowny podkreślił, że po nagonce na Jana Pawła II „kibice bardzo szybko zareagowali”, ponieważ „od wielu, wielu lat Ojciec Święty pojawiał się na stadionowych oprawach” np. przy rocznicy śmierci czy z okazji rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową w październiku. - To nie jest tak, że dopiero teraz kibice zareagowali (bo musieli zareagować) na to, co lewicowo-liberalne media wyprawiają z dziedzictwem Jana Pawła II. Przypomnę, że w zeszłym roku kibice Śląska Wrocław zrobili piękny mural, który też został zaatakowany już wtedy przez te środowiska – zaznaczył. ks. Wąsowicz.

- Oczywiście pierwsza fala reakcji kibiców już przeszła przez stadiony. Można powiedzieć, że była bardzo mocna, bo wystarczy poczytać sobie eksponowane tam hasła, które bardzo trafnie oddawały rzeczywistość. Kolejne [oprawy-red.] pojawią się na pewno na stadionach w tej kolejce, kiedy będzie przypadała rocznica śmierci Jana Pawła II

- tłumaczył nasz rozmówca.

Przyznał, że prowadzi wiele rozmów z kibicami, „zwłaszcza tymi, którzy włączają się w patriotyczne pielgrzymki”. - Wniosek z nich płynie taki, że warto pojawić się jak najliczniej w Warszawie i wiem, że kibice na ten Marsz się wybierają – zapewnił.

- Wiem też, że są organizowane liczne przedsięwzięcia w całej Polsce, w takiej łączności z Warszawą, bo pewnie nie wszyscy, z różnych przyczyn, mają możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu. Ja np. jadę w tym czasie z kibicami do Wilna, ponieważ nie mogliśmy tej wizyty odłożyć, bo to są spotkania z dyrektorami szkół, z których dzieci będą wypoczywały w wakacje w Polsce i wiele innych zobowiązań. W tej sytuacji ze środowiskami patriotycznymi zorganizowaliśmy 2 kwietnia o godzinie 13.30 Mszę Świętą w kościele Św. Ducha w Wilnie. W tym kościele Jan Paweł II spotkał się z Polakami, kiedy pielgrzymował do Ostrej Bramy. Po mszy odbędzie się koncert ku czci Jana Pawła II Pawła Piekarczyka. Będąc na Wileńszczyźnie będziemy się starali łączyć duchowo z Warszawą 

- wyjaśnił ks. Jarosław Wąsowicz. 

W Warszawie marsz wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego, przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską, Placem Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem do Katedry Archidiecezjalnej przy ul. Świętojańskiej 8. Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym.

Marsz krakowski planuje odtworzyć trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach kilkaset tysięcy ludzi.

Marsz szczeciński rozpocznie się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Narodowy Marsz Papieski ma charakter apolityczny. Do udziału zapraszamy wszystkich.

Ci, którzy chcą dołączyć, poznać szczegóły i znaleźć środowiska organizujące wyjazd na marsz warszawski z różnych miejsc w Polsce informacje znajdą na stronie marszpapieski.pl oraz na grupie i wydarzeniu: marsz papieski na facebooku.

Wszystkich chętnych do finansowego wsparcia wydarzenia zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce. Szczegóły dostępne poniżej [KLIKNIJ LINK]

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jarosław Wąsowicz #narodowy marsz papieski #Jan Paweł II #kibice

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wideo