Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

"Komuchy, precz od Ojca Świętego". Kibice w całej Polsce murem za św. Janem Pawłem II

Kibice w całej Polsce stają w obronie św. Jana Pawła II. Po tym, jak transparent z mocnym przekazem wywiesili kibice Legii Warszawa, w kolejnym tygodniu dołączyli do nich fani z całej Polski, w tym kibice ukochanego klubu papieża Polaka - Cracovii.

Taki transparent zawisł na meczu hokejowej Cracovii
fot. Facebook/GieKSiarze

Nagonka na św. Jana Pawła II nastąpiła 6 marca, kiedy stacja TVN 24 wyemitowała reportaż "Franciszkańska 3" poświęcony kwestii tego, co ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży (lata 1964-1978). Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego. W reportażu pojawiły się wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

Po publikacji środowiska kibicowskie zmobilizowały się i wystąpiły z mocnym przekazem, broniąc papieża Polaka. Zapoczątkowali to fani Legii Warszawa, ale dołączyły już do nich kolejne ekipy.

"TVN kłamie, JP II świętym pozostanie. Komuchy, precz od Ojca Świętego" - taki transparent wywiesili kibice Cracovii podczas meczu hokeja z GKS Katowice. Jest to gest wart odnotowania, bowiem Cracovia jest ukochanym klubem papieża Jana Pawła II. Darzył ją olbrzymim szacunkiem i na każdym kroku podkreślał, że "Cracovia pany" - nic dziwnego, że fani "Pasów" stanęli w jego obronie.

Transparent poświęcony atakowi na św. Jana Pawła II wywiesili także kibice Śląska Wrocław. "Łapy precz od papieża" - napisali na płótnie.

"Murem za Janem Pawłem II" - to transparent kibiców Górnika Zabrze.

"Departament IV MSW nie wygrał z nim za życia. Departament IV tvn nie wygra z nim po śmierci!" - to z kolei przekaz od kibiców prawdopodobnie przyszłego mistrza Polski w piłce nożnej, Rakowa Częstochowa. Choć Raków ma jeden z mniejszych stadionów w lidze, to głos fanów spod Jasnej Góry w jednoznaczny sposób wybrzmiał podczas meczu Ekstraklasy z Cracovią.


Już 2 kwietnia w Warszawie odbędzie się Marsz Papieski. Początek Marszu Papieskiego zaplanowany jest na godzinę 11:00 na Rondzie Dmowskiego, zaś jego finał to msza święta w  archikatedrze o godzinie 12:30. Jego organizację wspierają m.in. Kluby Gazety Polskiej. Podobne wydarzenia odbywać się będą w całej Polsce. Obejrzyj spot i przyjdź dać świadectwo wierności św. Janowi Pawłowi II. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jan Paweł II #kibice

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo