Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Narodowy Marsz Papieski przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i Szczecina. ZAPRASZAMY już 2 kwietnia!

Ci, którzy dorastali w latach jego pontyfikatu, mówią, że papież-Polak był najważniejszym, co przytrafiło się ich pokoleniu. Misją Jana Pawła II było rozpalanie w jego rodakach potrzeby tworzenia wolnego, niezależnego kraju oraz miłości i szacunku do drugiego człowieka. Owoce jego pontyfikatu są dobrem, które powinno być przekazywane kolejnym pokoleniom jako narodowe dziedzictwo. Zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu Papieskim - już 2 kwietnia!

Marsz Papieski, który przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i Szczecina w niedzielę drugiego kwietnia, będzie nie tylko wyrazem wdzięczności jego rodaków za pozostawioną im bogata schedę. Będzie świadectwem potrzeby tworzenia wielkiej wspólnoty i dowodem tego, że Polacy potrafią się zjednoczyć w obronie najważniejszych wartości. Narodowy Marsz Papieski jest wydarzeniem apolitycznym, niezależnym, adresowanym do wszystkich Polaków, dla których nauka papieża Polaka jest tym, co może być dla Polaków wspólne.

W Warszawie marsz wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego, przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską, Placem Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem do Katedry Archidiecezjalnej przy ul. Świętojańskiej 8. Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym.

Marsz krakowski planuje odtworzyć trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach  kilkaset tysięcy ludzi. Marsz szczeciński rozpocznie się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 

„Próba zdyskredytowania Jana Pawła II była dla wielu z  nas impulsem do zrobienia rachunku sumienia i przyznania, że pozwoliliśmy, aby jego nauka żyła już raczej w naszej refleksji, duchowości. Za mało dzieliliśmy się nią publicznie. Przestała być naszą etyczną i moralną walutą obiegową. Stąd idea marszu, który będzie znowu mocnym głosem Ojca Świętego w przestrzeni i świadomości publicznej. Chcemy, żeby ten głos już w niej pozostał. Nasz papież potrafił gromadzić - ponad wszelkimi podziałami - niepoliczalne tłumy ludzi. Potrafił dać nam coś, czego tylko taki wielki zbiór ludzki, zebrany we wspólnej, szlachetnej intencji wytworzyć potrafi: niewyobrażalne, dające wielką radość poczucie bezpieczeństwa, mocy i solidarności”

– mówi Barbara Konarska, jedna z inicjatorek marszu.

Narodowy Marsz Papieski to inicjatywa społeczna, która narodziła się spontanicznie w odpowiedzi na manipulacje i medialne oszczerstwa uderzające w dobrą pamięć o Janie Pawle II, a jednocześnie w polską wspólnotę. Pomysł rzucony przez Małgorzatę Żaryn, wsparty przez Barbarę Konarską i Wojciecha Boberskiego, szybko doprowadził do powstania komitetu organizacyjnego. Zostały do niego zaproszone organizacje pozarządowe i środowiska, pragnące przypomnieć o wartościach, których Jan Paweł II bronił i o roli, jaką odegrał w dziejach Polski i świata. Jego dorobek nie stracił na aktualności i sile przekazu.

„Nasz papież” – mówiliśmy o człowieku, który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem walki o wolną Polskę. Uczył nas wiary, miłości i szacunku do każdego życia, do siebie nawzajem, do braci ludzkich i tych „braci mniejszych”, do przyrody, do ziemi ojczystej. Uczył nas czym jest wolność i jak trzeba jej bronić. Słuchaliśmy tej nauki uważnie. Byliśmy wtedy razem, bardziej niż kiedykolwiek. Byliśmy wspólnotą. Jego słowa pozwalały nam zobaczyć wyraźniej siebie i drugiego człowieka. Lepiej poznać. Może nawet pokochać. Bardzo go dzisiaj brakuje. Świat nie stał się lepszy.

Narodowy Marsz Papieski ma charakter apolityczny. Do udziału zapraszamy wszystkich.

Polacy mają szansę stworzyć wydarzenie ponad podziałami. Apelujemy o odłożenie na bok organizacyjnych i partyjnych atrybutów. Koszty związane z organizacją Marszu będą pokryte ze zbiórki publicznej, a praca oparta przede wszystkim na wolontariacie. 
 

„To nie prawda, że nie mamy wspólnych wartości, że jesteśmy narodem, który potrafi się tylko spierać, że swoją biernością pozostawiamy ważne i święte dla nas sprawy i autorytety na pastwę każdego, kto zechce je nam odbierać i obrażać. Jan Paweł II jest właśnie tym człowiekiem, tym symbolem, tym naszym wspólnym dobrem, wokół którego potrafimy się zebrać, zjednoczyć niezależnie od dzielących nas w innych tematach różnic. Ojciec Święty jest tym, który potrafi w nas rozbudzić wspólną polskość. Wszyscy jesteśmy już zmęczeni i zawstydzeni brakiem tolerancji i solidarności w naszych, polskich relacjach. Dzisiaj równie mocno jak w czasach komunistycznego reżimu potrzebujemy Jana Pawła. A może nawet teraz jeszcze bardziej ”

– mówi Barbara Konarska.

Organizatorzy apelują o jednoczenie się wokół Marszu Warszawskiego, Krakowskiego i Szczecińskiego. Wszystkim nam zależy na tym, by trwale odbudować wielką polską wspólnotę, żeby swoim udziałem w tym wydarzeniu stworzyć wielki znak solidarności. Ci, którzy chcą dołączyć, poznać szczegóły i znaleźć środowiska organizujące wyjazd na marsz warszawski  z różnych miejsc w Polsce informacje znajdą na stronie: marszpapieski.pl oraz na grupie i wydarzeniu: marsz papieski na facebooku.

Kontakt dla mediów: Barbara Konarska – tel. 662885599, marszpapieski@gmail.com

Kliknij w obrazek poniżej i POBIERZ PLAKAT

Podpis, autor, źródło, licencja

Wszystkich chętnych do finansowego wsparcia wydarzenia zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce. 

Takie wydarzenie wiąże się jednak z wysokimi kosztami, z czego największe z nich to: profesjonalne nagłośnienie; druk plakatów i banerów; dystrybucja materiałów promocyjnych; ochrona i zabezpieczenie wydarzenia.

Dlatego prosimy Państwa o wsparcie organizacji Marszu Papieskiego! Każda złotówka pozwoli nam nadać wyjątkowego charakteru temu wydarzeniu.

Szczegóły dostępne poniżej [KLIKNIJ LINK]


Podpis, autor, źródło, licencja

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo