Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Szczerby rozmyślania o polityce. Na ziemię sprowadził go sympatyk PO: „Opozycja dała ciała”

Poseł PO Michał Szczerba postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami po wczorajszym głosowaniu w Sejmie. Pisząc o tym, że „warto usłyszeć, kto zachował się jak trzeba”, nie sądził, że zostanie sprowadzony na ziemię. I to również przez swoich sympatyków.

Michał Szczerba
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Sejm zgodził się wczoraj na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy potrzebna jest ratyfikacja decyzji przez wszystkie kraje członkowskie UE.

W praktyce oznacza to zgodę na to, by Polska otrzymała z unijnego budżetu łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

Koalicja Obywatelska – z małymi wyjątkami – wstrzymała się od głosu. Franciszek Sterczewski oddał głos za uchwaleniem ustawy ratyfikacyjnej. Natomiast dwóch posłów: Ireneusz Raś i Bogusław Sonik nie wzięło udziału w głosowaniu

Michał Szczerba chcąc wyjść z tego z twarzą, napisał w mediach społecznościowych:

„Warto się wieczorem przejść ulicami mojego miasta, przejechać metrem, by usłyszeć, co ludzie myślą o dzisiejszym głosowaniu. I kto zachował się, jak trzeba”

– napisał na Twitterze polityk Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Na Mokotowie zadowoleni

Pod wpisem polityka toczyła się ożywiona dyskusja. Anna-Maria Żukowska podała, że w dzielnicy Mokotów ludzie są zadowoleni. Dr Bartosz Rydliński dodał, że na Nowej Pradze również.

Internauci podają – zapewne ku rozczarowaniu posła PO, że ludzie nie żyją tym głosowaniem. Wytykają też politykowi, że Warszawa to nie cała Polska. Dodają też, by wypuścił się gdzieś poza miasto i tam wytłumaczą mu, „co znaczy "zachować się jak trzeba".

Jedna z użytkowniczek Twittera nie ukrywała, że sympatyzuje z opozycją. „Małgorzata” zachęciła posła do autorefleksji podając, że „opozycja dała ciała”.

"Jak Pana lubię, Panie Michale. Namawiam do odrobiny autorefleksji. W sprawie KPO opozycja jako całość dała ciała, a poziom "dyskusji", jaki zaprezentowały wszystkie partie, utrwala obywateli w poczuciu, że niczego dobrego się już po politykach z Wiejskiej nie mogą spodziewać"

– napisała użytkowniczka Twittera.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Michał Szczerba #Unia Europejska #Polska #polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo