Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

TVN24.pl kłamał! Nowa porażka dziennikarzy TVN przed sądem

Musimy tu użyć zwrotów, których stacja z Wiertniczej w Warszawie chciała nam sądownie zakazać, a mianowicie: TVN kłamał i manipulował! Otóż redaktor naczelny portalu www.tvn24.pl został właśnie zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji na temat związku blokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy z reformą wymiaru sprawiedliwości.

Piotr Galant / Gazeta Polska

W wyroku z 23 marca br. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu portalu www.tvn24.pl zamieszczenie sprostowania o treści:

W materiale prasowym o charakterze audiowizualnym, autorstwa Pawła Płuski, pt. „twarzą w twarz”, wyemitowanym na portalu www.tvn24.pl w dniu 18 lutego 2022 roku, podano nieprawdziwą wiadomość, iż punktem spornym, który powoduje, że pieniądze na realizację Krajowego Planu Odbudowy są zamrożone, jest reforma wymiaru sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. W rzeczywistości reforma ta została zawetowana przez Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i nigdy nie weszła w życie, a zatem nie jest powodem zamrożenia pieniędzy na realizację Krajowego Planu Odbudowy.

Sprostowanie będzie emitowane każdorazowo na początku spornego materiału. Tekst sprostowania ma być odczytany przez profesjonalnego lektora i wyraźnie zapowiedziany jako sprostowanie Ministerstwa Sprawiedliwości reprezentowanego przez szefa resortu Zbigniewa Ziobro. Dodatkowo sąd zasądził na rzecz Ministerstwa – jako wygranego w procesie – zwrot całości kosztów postępowania.

W styczniu 2023 r. zapadł prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego zobowiązujący redaktora naczelnego "Czarno na Białym" TVN  do sprostowania nieprawdziwych tez wygłaszanych m. in. przez posła Marka Sowę na temat rzekomej wartości majątku, inwestycji i zarobków Daniela Obajtka.         

Wcześniej telewizja TVN chciała zakazać Tomaszowi Sakiewiczowi, Grzegorzowi Wierzchołowskiemu i mediom Strefy Wolnego Słowa używania zwrotów: "TVN kłamie" i "TVN manipuluje". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo