Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

To już sprawa dla prokuratora! Rabiej grozi pobiciem Sakiewiczowi

Takiego skandalu w polskiej polityce jeszcze nie było. Polityk Nowoczesnej, kandydat tej partii na prezydenta Warszawy, grozi pobiciem Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego \"Gazety Polskiej\". \"Ja bym walnął w twarz za takie słowa\" - napisał Rabiej na twitterze.

screen tvp.info

Nie brakowało emocji w dzisiejszym "Bez Retuszu" - programie TVP Info, którego gośćmi byli m.in. redaktor Tomasz Sakiewicz i europoseł Platformy Obywatelskiej Róża Gräfin von Thun und Hohenstein. Dyskusja dotyczyła reparacji wojennych jakie Niemcy powinny zapłacić za bombardowanie polskich miast.

- Ja myślę, że jak tak mamy występować, to Prusowie powinni wystąpić za to, że zostali wymordowani przez najeźdźców lata temu, potem były rozbiory, pierwsza wojna, druga wojna – jak już występować, to o wszystko  - stwierdziła polityk PO.

Na te słowa odpowiedział Tomasz Sakiewicz.

- Czy ktoś chce trzeciej wojny światowej? To jest takie klasyczne oszołomstwo, taki poziom wariactwa, do którego nas wprowadza Platforma Obywatelska. My mówimy – policzmy, ile kosztowała nas wojna, - wystawmy ten rachunek Niemcom, a potem zacznijmy o tym rozmawiać. Może Niemcy też chcieliby się uwolnić od tego ciężaru, a nie mogą, bo mają takich pomocników jak Platforma Obywatelska, którzy już za nich są adwokatami - stwierdził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" .

CZYTAJ WIĘCEJ: Thun usłyszała kilka słów prawdy od Sakiewicza. Wściekła się i wyszła ze studia – WIDEO

Przebieg programu krótko skomentował na twitterze Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info

Europoseł @rozathun wyszła ze studia #BezRetuszu po słowach @TomaszSakiewicz, że reprezentuje stanowisko Niemiec ws. reparacji wojennych.

— Samuel Pereira (@SamPereira_) 13 sierpnia 2017

Jedną z pierwszych osób, która zareagowała na ten wpis był Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej, kandydat tej partii na prezydenta Warszawy. Jego komentarz był skandaliczny.

"Widziałem, godne pochwały. Ja bym walnął w twarz za takie słowa. Dość terroru chamów - pseudopatriotów w rodzaju @TomaszSakiewicz i s-ka" - stwierdził facet, który wielokrotnie apelował o zaprzestanie "języka nienawiści".

Widziałem, godne pochwały. Ja bym walnął w twarz za takie słowa. Dość terroru chamów - pseudopatriotów w rodzaju @TomaszSakiewicz i s-ka.

— Pawel Rabiej (@PawelRabiej) 13 sierpnia 2017

Tym razem jednak na określeniu "obłuda" czy "hipokryzja" nie można poprzestać. Taką groźbą powinien chyba zainteresować się prokurator.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Paweł Rabiej #Tomasz Sakiewicz #groźby

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Grzegorz Broński
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo