Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tak polski Black Hawk gasi pożar w Czechach. ZOBACZ WIDEO

Już piąty dzień trwa walka z pożarami w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria w Hrzensku. Pomagają Polacy. Policyjny śmigłowiec S-70i Black Hawk wykonał wczoraj 134 zrzuty wody, każdy po 3 tys. litrów. We środę maszyna wykonała około 25 zrzutów na godzinę. Piloci latali 8 godzin.

https://twitter.com/gen_brygady screen

W środę polscy strażacy i policjanci biorący udział w gaszeniu pożarów lasów w Republice Czeskiej wykonali łącznie cztery loty.

"Podczas nich dokonano łącznie 134 zrzutów wody, każdy po 3 tys. litrów co daje około 400 tysięcy litrów wody"

- przekazał wczoraj rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Jak przekazali strażacy, śmigłowiec wykonuje około 25 zrzutów na godzinę. We środę latali 8 godzin.

Wcześniej brygadier wyjaśniał, że w akcji gaśniczej bierze udział siedem śmigłowców, pięć z Czech, jeden z Polski i jeden słowacki. Akcję z powietrza koordynuje czeska policja. Równolegle trwa akcja strażaków na ziemi.

Polska załoga wykonywała loty w przydzielonym sektorze na północ od miejscowości Hřensko wspólnie z dwoma śmigłowcami czeskiego wojska.

Polacy policjanci i strażacy wylecieli we wtorek po południu z Warszawy policyjnym śmigłowcem S-70i Black Hawk. Maszyna jest wyposażona w specjalny zbiornik na wodę tzw. bambi bucket o pojemności około 3 tys. litrów.

Szef czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Vit Rakuszan powiedział we wtorek, że na apel o pomoc w gaszeniu trwającego tam od niedzieli pożaru lasu pozytywnie odpowiedziały Polska, Słowacja i Włochy.

Pożar lasów w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria wybuchł w niedzielę rano. We wtorek dowódcy akcji ratowniczej informowali, że żywioł rozprzestrzenił się na obszarze o powierzchni ok. 30 hektarów. Nie było informacji o rannych mieszkańcach lub strażakach w rejonie objętym pożarami.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo