Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jak doszło do tragedii w Smoleńsku? Szokujące ustalenia podkomisji. OGLĄDAJ wystąpienie A. Macierewicza

Podczas nadzwyczajnego zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz przedstawił szokujące ustalenia dotyczące dramatu, jaki rozegrał się 10 kwietnia 2010 roku. Jak doszło do katastrofy smoleńskiej? Obejrzyj nagranie z wystąpienia marszałka seniora Sejmu RP.

Antoni Macierewicz
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Podczas nadzwyczajnego zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie Antoni Macierewicz mówił o końcowych ustaleniach podkomisji do zbadania tragedii smoleńskiej. 

Macierewicz mówił m.in. o "prawicowych mediach", wspierających rosyjską narrację; materiałach wybuchowych, jakie odkryte zostały na samolocie bliźniaczym do zniszczonego TU-154M; czy wydawaniu Rosji informatorów, którzy przychodzili do ambasady, zdając relacje odmienne od ówczesnej rządowej narracji. 

- To co wydarzyło się na zjeździe, to  po raz pierwszy w całości omówiono tragedię smoleńską od samego początku, od przygotowań, od momentu, kiedy wysłano do remontu do Rosji obydwa tupolewy, aż do tego jak prowadzono śledztwo. Tak całościowego publicznego przedstawienia i omówienia nie mieliśmy jeszcze do tej pory

– zauważył redaktor Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

W sobotni wieczór wystąpienie Antoniego Macierewicza wyemitowała Telewizja Republika. Nagranie można oglądać także na YouTube, do czego zachęcamy:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#podkomisja smoleńska #Antoni Macierewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo