Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

CBA zatrzymuje ws. wyłudzenia VAT

Zatrzymano kolejną osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej VAT. Mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze CBA.

CBA
cba.gov.pl

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali na Śląsku mężczyznę uczestniczącego w procederze uzyskiwania nienależnego zwrotu podatku VAT. Jednocześnie przeszukano miejsce zamieszkania zatrzymanego. Jest to czwarta realizacja w tej sprawie. Czynności przeprowadzano na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

W toku postępowania zarzuty przedstawiono 17 osobom. Śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT na podstawie poświadczającej nieprawdę, nierzetelnych faktur VAT. Prowadzone przez śledczych czynności udokumentowały wyłudzenie blisko 10 mln zł nienależnego podatku VAT przez jedną ze śląskich spółek działającą w branży informatycznej. Zebrano ponadto materiał dowodowy wskazujący na usiłowanie wyłudzenia kolejnych 7 mln zł.

Zatrzymany usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia podatku VAT oraz płatnej protekcji. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W śledztwie planowane są kolejne czynności.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#śląskie #służby specjalne #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo