Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Manipulacja ambasadora Izraela. Wspomniał zbrodnię w Jedwabnem, dając zdjęcie niemieckiego obozu Bergen-Belsen

Ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne przypomniał, że dziś rocznica zbrodni popełnionej 10 lipca 1941 r. w Jedwabnem. Dopuścił się jednak przy tym manipulacji. Jako ilustracje swojego wpisu wykorzystał zdjęcie niemieckiego obozu zagłady. Równocześnie nie napisał "Niemcy" - stwierdził, że Polskę okupowali... naziści!

Yacov Livne
Tomasz Jedrzejowski - Gazeta Polska

- 10 lipca 1941, w okupowanej przez nazistów Polsce, podczas pogromu w Jedwabnem setki żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci zostało wpędzonych do stodoły i spalonych żywcem przez swoich sąsiadów - napisał Livne, dodając do tego hasztagi o Holokauście i pamięci. Podkreślmy - napisał "naziści", nie Niemcy!

Livne zilustrował wpis grafiką, na której widnieje zdjęcie z Konzentrationslager Bergen-Belsen – niemieckiego obozu koncentracyjnego istniejącego w latach 1940–1945 w III Rzeszy w pobliżu miasta Bergen.  W KZ Bergen-Belsen zginęło ok. 50 000 więźniów obozu koncentracyjnego i ok. 20 000 jeńców wojennych, w tym Polacy. 

Po publikacji tego wpisu zawrzało. Ambasador Izraela oskarżany jest o celową manipulację. Zdjęcie zawierające brytyjskich żołnierzy, którzy palili obóz w Bergen w 1945 r. po jego wyzwoleniu, zostało zrównane z Jedwabnem. Odbiorcy doszukują się tu celowego uderzenia ilustracją w Polaków.

- Obrzydliwa manipulacja. To nawet nie jest zdjęcie z Jedwabnego. Obrażacie pamięć ofiar - to jeden z zamieszczonych komentarzy. "Kłamca" - wielokrotnie pojawia się w innych wpisach. 

Zareagował również były premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy skandal, który wywołał Livne. Pisał kiedyś o "komorach gazowych w Polsce", co spotkało się z ostrą reakcją polityków, domagających się nawet jego wydalenia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Niemcy #Yacov Livne #wojna #ambasador #Izrael

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo