Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Silny wiatr w całej Polsce. Ponad 200 interwencji strażaków

Strażacy w sobotę przeprowadzili 215 interwencji w niemal całej Polsce w związku z silnym wiatrem - przekazał dziś rano rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Karol Kierzkowski. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zdarzeń na Pomorzu.

Autor: Anna Zyzek

Najwięcej zgłoszeń odnotowano w województwie pomorskim – 41. W warmińsko-mazurskim było ich 34, w małopolskim 32, a na Mazowszu 23.

Strażacy mieli pełne ręce pracy

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych drzew oraz połamanych gałęzi z dróg, chodników i terenów prywatnych.

Zaznaczył również, że od północy do godziny 6 wpłynęło kolejnych 39 zgłoszeń.

W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Alert wyższego stopnia objął obszar Wybrzeża w województwie pomorskim, natomiast niższy dotyczył województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz części małopolskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

Autor: Anna Zyzek

Źródło: niezalezna.pl, x.com

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane